Home > SPORT > NOGOMET > Uspješan dan Hrvata u Bundesligi – Kovačev Eintracht izbio na 3. mjesto, Kramarić i Pjaca strijelci

Hrvati u Bundesligi u subotu su imali jako uspješan dan. Trener Niko Kovač i njegov napadač Ante Rebić slavili su u Frankfurtu pobjedu nad Hannoverom od 1:0. Jedini pogodak postigao je Vieira u 39. minuti.Ante Rebić je igrao do 89. minute kada ga je zamijenio srpski reprezentativac Gaćinović.

Utakmica u Commerzbank Areni u Frankfurtu bit će upamćena i po dosuđenom a potom poništenom jedanaestercu nakon što je glavni sudac promjenio svoju odluku te umjesto jedanaesterca dodijelio žuti karton igraču Hannovera zbog simuliranja. Nakon današnje pobjede, Kovačev Eintracht popeo se na treće mjesto na ljestvici.

Druga dva Hrvata u Bundesligi bili su strijelci za svoje klubove.

Andrej Kramarić bio je strijelac i dodavač u 0:2 pobjedi svog Hoffenheima na gostovanju kod Augsburga. Kramarić je svojim sjajnim golom glavom u 30. min doveo momčad Hoffenheima u vodstvo od 0:1, da bi u 50 minuti bio dodavač za povećanje vodstva Hoffenheima. Današnji zgoditak bio je sedmi ove sezona a šesti u posljednjih pet utakmica svog kluba. Kramarić je igrao do 73. minute.

Novi napadač Schalkea Marko Pjaca postigao je u 37.minuti pogodak za pobjedu Schalkea protiv Herthe BSC iz Berlina. Pjaca je igrao do 66.minute kada ga je zamijenio Schöpf.

Borussia Mönchengladbach – Werder Bremen 2:2

Prvi na ljestvici je Bayern sa 60 bodova, drugi je Schalke sa 43, Eintracht treći sa 42 a četvrta Borussia Dortmund sa 41-im bodom  i utakmicom manje.

Fenix-magazin/SIM/

Pogledajte drugo

Austrijski mediji pišu o velikom argentinskom šoku. Foto: Screenshot

Prve reakcije austrijskih medija: Argentina je u šoku, slomili ste je

Spektakularna pobjeda Hrvatske protiv Argentine od 3:0 u Njižnem Novgorodu odjeknula je i u Austriji ...