Union Berlin gubi korak za vrhom kojeg je opet dohvatio Köln

Berlinčani su u četiri posljednje utakmice osvojili samo bod

Union Berlin upao je u krizu rezultata zbog koje polako gubi korak za vrhom u Drugoj njemačkoj nogometnoj ligi. U zadnje četiri utakmice osvojio je tek jedan bod, a za posljednje posrnuće ‘zaslužan’ je Aalen koji je odnio bodove iz Berlina slaveći 3:1 u susretu 16. kola. Junak Aalena bio je dvostruki strijelac Valentini (59. i 72.) dok je jednom za goste pogodio Klauß (90. minuta). Mattuschka je u 61. minuti nakratko donio nadu domaćima. Kreilach i Punčec (dobio žuti karton) odigrali su cijeli susret za Berlinčane.

Zato se na staze uspjeha, a samim time i na vrh ljestvice, nakon dvaju minimalnih poraza, vratio Köln i to uvjerljivom pobjedom kod solidnog St. Paulija (3:0). Mrežu domaćina pogađali su Wimmer (6.), Helmes (28.) i Gerhardt (79.).

Uspješnu večer gostiju zaključio je Karlsruher pobjedom kod Fortune u Düsseldorfu (2:0). Strijelci su bili
Alibaz (28.) i Peitz (71.).

Poredak: Köln 30 bodova, Kaiserslautern (-1) 28, Greuther Fürth (-1) i Karlsruher po 26, St. Pauli i Union Berlin po  25, Aalen 22 boda… (ha)