Momčad Croatije ZH / Foto: I. Barišić/FM

Unatoč vodstvu, Croatia Zürich izvukla samo bod

NK Croatia ZH– FC Republika Srpska 2:2 (1:0)

Odigrana je zaostala prvenstvena utakmica u kojoj je NK Croatia ugostila uvijek neugodnu momčad Republike Srpsku. Od prvih minuta napadi Croatije bili su žestoki i pune tribine očekivale su čistu pobjedu, ali stvari su se malo zakomplicirale. Pred kraj prvog djela u komešanju pred vratima gostiju lopta ulazi u mrežu za vodstvo Croatije, sudac je zabilježio autogol iako je igrač Croatije Ivan Dukić bio blizu lopte i postigao taj pogodak.

U drugom poluvremenu NK Croatia je opet napadački krenula, ali lopta nije htjela u mrežu protivničkog vratara, ali zato je u mrežu vratara Škare za 1:1. U 75. minuti Dario Perković sjajnim eurogolom dovodi Croatiju iznova u vodstvo od 2:1. Navijači Croatije ponadali su se da će takav rezultat ostati do kraja ili da će ga igrači Croatije podebljati, ali u 93. minuti dogodilo se upravo suprotno. Nabacivanje lopte iz slobodnog udaraca pred vrata Croatije bili su kobni jer su dva gostujuća igrača stajala nečuvana pred praznom stranom vrtiju i tako su bez ometanja mogli zatresti mrežu vratara Škare.

NK Croatia podjelom bodova ostaje na drugom mjestu dok je protivnik još uvijek pri dnu ljestvice.

Sastav NK Croatia ZH: G. Škara, A.Vukadin (C), I.Dukić, A.Jukić, S. Blažanović, M.Jelečević, I.Knežević, L.Lapenda, N.Petrlić, M.Stjepanović, K.Krstić. Još su igrali: R.Matošević, A.Prcela, M.Gašo, D.Komin, D. Perković. Trener-igrač: Stanislav Blažanović.

Slijedeća utakmica na rasporedu je u nedjelju 09.09.2018 u 14. sati, a u goste NK Croatiji dolazi neugodni FC Oetwil-Geroldswil.