Momčad Posavine Frankfurt pri izlasku na teren protiv Blau-Gelba / Foto:Fenix Magazin - Danijel Pavić

Unatoč neočekivanom porazu Posavine Frankfurt, nema predaje u borbi za opstanak u KOL Frankfurta

FC Posavina Frankfurt – SV Blau-Gelb Ffm  2:4 (1:2)

Posavina Frankfurt je u nedjelju izgubila važne bodobe za opstanak u Kreisoberligi. Momčad Blau-Gelb je do bodova stigla ponajviše zahvaljujući lošem danu, i greškama, obrane hrvatske momčadi. Prva ta greška dogodila se već u 15. minuti igre kad gosti dolaze u vodstvo od 0:1. Nakon tog gola ipak se Posavina u 22. minuti vratila pogotkom Dragana Budimira za 1:1. Premda Posavina nije igrala loše, nova smušenost u obrani domaćina i vodstvo gostiju od 1:2, donekle je preusmjerilo tijek igre.

U drugom poluvremenu Posavina je pokušala izravnati rezultat. A onda se opet u 58. minuti dogosila nova greška hravtske obrane i već je bilo 1:3 za Blau-Gelb.

Da jedna nesreća nikad ne dolazi sama potvrđena je dva minuta kasnije kada Matija Živković dobiva crveni karton (zadnji čovjek obrane). Posavina se tada budi i pokušavala se vratit u igru. Stjepan Piljic u 63. minuti smanjuje na 2:3. Ali više nije bilo snage i gosti u sudačkoj nadoknadi potvrđuju svoju pobjedu novim zgoditkom za konačan rezultat 2:4.

-Iako smo izgubili bodove u jako bitnoj utakmici, nema predaje. Pokušat ćemo do kraja osvojiti potreban broj bodova za opstanak u Kreisoberligi, rekao je predsjednik Posavine Marko Pavić.

Sastav: Nikola Vincetić (GK) – Saša Čančarević, Marin Bago, Mario Pejić, Matija Živković – Anto Matić, (od 65. Mario Krajina) Miroslav Baotić, Stjepan Piljić (C), Mato Đukić,( od 46. Ante Peko), Danijel Koturić – Dragan Budimir  (od 46. Franjo Oršolić). Pričuve: Danijel Pavić (ETW) i Patrik Udovičić.

Druga momčad Posavine također je doživjela poraz. Nakon što su gubili 0:1, uspjeli su napraviti preokret i poveli sa 3:1 te vodili i sa 4:2. Ali nisu izdržali u tom ritmu i gosti su okrenuli utakmicu i na kraju pobjedili sa 4:5 (3:2).

Sastav: Danijel Pavić (GK) – Ivan Vorgić (C), Marijo Vorgić, Ivo Josić, Stanislav Krajina – Nikica Barišić, Bojan Pupčević, Petar Baotić, Patrik Pejić – Franjo Kesić, Matej Jurić. S klupe je u igru u drugom dijelu ušao Marko Pejić.
Iduću utakmicu obje momčadi Posavine igraju u nedjelju, 04. ožujka, u gostima kod TSG Niederrada. Utakmice počinju u 13:00 i 15:00 sati u gostima kod TSG Niederrad.