Umor od šokantne kup utakmice slomio igrače Croatie Frankfurt u prvenstvu protiv Kalbacha II

FC Croatia Frankfurt – FC Kalbach II  1 : 5 (0:4)

IMG_1771-300x200
Kapetan Croatie Mario Lažeta u driblingu protiv igrača Kalbacha

Nakon maksimuma kojeg su pokazali u srijedu uvečer u četvrtom kolu kupa, kada su nes(p)reto ispali na jedanaesterce od Seckbacha, igrači Croatie nisu imali snage dići se u nedjeljnoj prvenstvenoj utakmici protiv Kalbacha II.

Istrošenost od te kup utakmice bila je vidljiva na terenu, kada igračima trenerskog dvojca Danijel Konta i Dario Ištuk ništa nije polazilo za nogom. Rano vodstvo gostiju, već od 5. minute, destimulativno je djelovalo na čitavu momčad, pogotovu na obranu koja je bez bolesnog Dominika Mihaljevića bila šuplja kao švicarski sir.

Tek u drugom dijelu Croatia je povezala konce svoje igre. Bila je bolja momčad, ali je obrana ponovno u 75. min primila pacerski gol za nedostižnih 5:0.

Pravi šok uslijedio je u 77. min kada je glavni razigravač Croatije Kristijan Zubac dobiva crveni karton zbog prigovora i morao vanka s terena. Najgore je što ga čeka kazna od par utakmica neigranja, zbog čega će najbolji ovojesenski igrač Croatie pauzirati u predstojećim derbi utakmicama koje čekaju njegovu momčad.

U zadnjih 13 minuta i bez Kristijana Zubca Croatia je uspjela doći do zgoditka kojeg je postigao Miro Drlje, na dodavanje Lažete. Smanjenje  rezultata na 5:1 nije moglo utješiti brojne navijače Croatije koji su ostali razočarani jer nisu vidjeli novu pobjedu Croatie. Ovim porazom Croatia je pala za jedno mjesto niže i sada se nalazi na trećem mjestu A Kreislige Frankfurt.

Croatia Frankfurt: Jukić, Šandrk, Bračić (od 71 min Keleva), Drlje, Andrić (od 46. min Sičenica), Lovrić, Kiseli (od 46 min Grančić), , Bešlić, Hrskanović, Lažeta, Zubac.

Iduću utakmicu Croatia igra u nedjelju, 30. studenog protiv momčadi Weiß Blau u Frankfurt Niederradu u 14:30 sati.