U prvoj utakmici za Schalke, Marko Pjaca postigao prvijenac nakon 4 minute igre

Hrvatski reprezentativac Marko Pjaca trebao je svega četiri minute kako bi postigao prvijenac u dresu njemačkog bundesligaša Schalkea. U pripremnom susretu igranom u španjolskom Benidormu Schalke je pobijedio Genk 2-1, a prvi pogodak na utakmici postigao je Pjaca u 49. minuti.

Pjaca je ušao u igru u drugom poluvremenu i već nakon četiri minute majstorski je zatresao mrežu belgijskog sastava. Na 2-0 je povisio Embolo u 80. minuti, a rezultat je smanjio Karelis dvije minute prije kraja susreta.

Bivši napadač zagrebačkog Dinama, u Schalke je stigao prošloga tjedna na posudbu iz Juventusa.

Cijena posudbe je milijun eura plus 500.000 eura u bonusima. Schalke je u dogovor s Juventusom želio ugraditi i opciju otkupa ugovora na koncu sezone, ali su čelnici torinske ‘stare dame’ to odbili.

Schalke je zimsku pauzu dočekao na drugom mjestu ljestvice Bundeslige, ‘rudari’ iz Gelsenkirchena osvojili su 30 bodova u 17 prvenstvenih utakmica, za vodećim Bayernom zaostaju devet bodova. Nastavak njemačkog prvenstva je 13. siječnja. ‘Rudari’ odmah idu na teško gostovanje kod Red Bulla u Leipzig.