U prvoj utakmici Futsal prvenstva Bavarske Croatia München remizirala kod Neurieda

TSV Neuried Futsal : FC Croatia München Futsal 3:3 (2:2)

Iako je u prvoj utakmici novog Futsal prvenstva Bavarske Croatia München bila favorit, hrvatski malonogometaši nisu uspjeli odnijeti više od jednog boda. Croatia je povela u 1. min golom Darka Filipovića. Hrvatska momčad je bila bolja i kad je sve sličilo na povećanje vodstva, domaćini su u 13. minuti došli do izjednačenja. Croatia u 15. minuti opet vraća sve na staro zgoditkom Vlatka Ereiz u 15. min i to je 1:2 za Croatiju. U zadnjoj minuti prvog poluvremena, svega par sekundi prije kraja, domaćini izjednačuju rezultat na 2:2.

Početak drugog poluvremena pripao je Neuriedu. Domaćini koriste svoju nadmoć i sredinom poluvremena dolaze u vodstvo 3:2. Croatia potom prelazi na presing igru i izjednačuje na 3:3 novim pogotkom Vlatka Ereize.

Iako su hrvatski igrači pokušavali postići pogodak, dva minuta prije kraja imali i udarac s 10 metara, domaći vratar je bio nesavladiv. Na drugoj strani novi vratar Croatije Davor Antunović je također imao nekoliko velikih obrana.

-Da nam je netko prije utakmice ponudio neriješeno, rekli bismo mu da nije normalan. Nakon utakmice moramo biti zadovoljni rezultatom mada smo imali dva zicera sa 10 metara. Falilo nam je malo sreće i smirenosti pri kraju utakmice, rekao je Franjo Ereiz, trener Croatije.

Sastav Croatije München: Davor Antunović, Andrej Škoro, Marko Bukovac, Teo Mičić, Đuro Ereiz, Vlatko Ereiz, Kristijan Santić, Darko Filipović. S klupa za pričuve su ulazili: David Mlakić, Mihael Vuković, Ivan Filipović i Marko Ereiz.

Sljedeću utakmicu Croatia München Futsal igra u subotu, 11. studenog na domaćem terenu protim momčadi Jahn Regensburg Futsal. Utakmica se igra u dvorani Hale – KnorStr. 173, München