Detalj s zadnje utakmice frankfurtske Croatije i Tempa Foto: Fenix Magazin

U hrvatsko-srpskom nogometnom okršaju u Frankfurtu Croatija slavila sa 7:1

KSV Tempo II Frankfurt – FC Croatia Frankfurt 1:7 (1:2)

U hrvatsko-srpskom derebiju Kreislige A Frankfurt Nordwest, frankfurtska Croatija je u gostima savladala momčad Tempa sa 7:1. Bila je to utakmica za prestiž, u kojoj osvajanje bodova nije bilo primarno ni Croatiji a ni Tempu. Dok je Tempo u sredini tablce, Croatia je na trećem mjestu i s neizvjesnošću čeka odluku prvaka prvenstva Kalbacha II hoće li, zbog neodlučnosti financijskog praćenja njihova glavnog sponzora, ići u višu ligu.

U slučaju odustajanja, trećeplasirana Croatija bi kao druga momčad išla u doigravanje za ulazak u višu ligu. Današnja utakmica odigrana je pred nešto više od stotinjak gledatelja koji su mogli uživati u lijepom nogometu i korektnoj igri obiju momčadi.

Detalj s utakmice Tempo-CroatiaCroatia je došla u vodstvo u 12. minuti preko Branislava Glamočanina koji je iskoristio odlično dodavanje kapetana Lažete te savladao vratara domaćina. Na 2:0 za Croatiju povećao je u 17. minuti Kristijan Zubac s bijele točke. iako su domaćini u 42. min smanjili na 1:2, u nastavku utakmice nisu smogli snage za preokret. Raspoloženi Glamočanin u 53. min ispunio je svoju normu od dva zgoditka po utakmici i nakon solo prodora doveo Croatju u vodstvo od 3:1.

Zahuktali stroj Croatije postigao je do kraja još 4 zgoditka, dva Soldo te po jedan Ivica Vidović i kapetan Mario Lažeta. Valja istaknuti kako je na vratima Croatije po prvi put stajao novi vratar Nikola Jurić koji je solidno obavio svoj posao.

Detalj s utakmice Tempo - Croatia
Prvi put na vratima Croatie vratar Nikola Jurić solidno je obavio svoj posao

Sastav Croatije: Nikola Jurić, Andrić (od 30. Bešlić), Mario Lažeta, Amanatidis (od 57. Ivica Vidović) Glamočanin, Soldo, Livajić (od 57.Šandrk), Jurišić, Zubac, Faluta, Stipe Vidović ,

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 08. svibnja kada opet gostuje, ovaj put u Frankfurt-Hausenu, protiv druge momčadi Hausena. Adresa igrališta je: Obergasse 5 H 60488 Frankfurt

kapetan druge momčadi Jurica Šola i strijelac jednog zgoditka Frane Skočibušić

Druga momčad Croatije danas je gostovala u Riedbergu gdje je porazila SV Riedberg II rezultatom 2:0. Zgoditke za Croatiju II postigao je Mihaljević u 4. i Skočibušić, iz slobodnog udarca sa 17 metara, u 90. minuti. Prvi put za Croatiju je nastupio novi igrač Pere Pavlinović.

Croatia II: Filatow, Šola, Sičenica, Keleva, Mihaljević, Bandić, Periša (od 46. Skočibušić), Pere Pavlinović (od 46. Duyar), Sumić, Jure Šaric i Krišto.