Momčad Croatije Frankfurt pred utakmicu protiv Tempa / Foto:Fenix Magazin - Vice Larević

U hrvatsko-srpskom derbiju u Frankfurtu Croatia slavila u gostima protiv Tempa

FC Tempo Frankfurt – FC Croatia Frankfurt 0 : 1 (0:1)

Po sunčanom ali iznimno hladnom vremenu Croatia je u gostima savladala momčad Tempa sa 0:1. Jedini zgoditak pao je u 42. minuti a postigao ga je Vladimir Blažeković neobranjivim udarcem sa gotovo 30 metara. Blažeković je prije toga prošao dvojicu protivničkih igrača, te nakon što ga nisu uspjeli oboriti, snažno zapucao i lopta je, na iznenađenje vratara, odsjela na mjestu gdje se spajaju greda i vratnica.

Od početka je to bila tvrda utakmica u kojoj su obje momčadi igrale oprezno u obrani. Tempo je bolje otvorio utakmicu i imao veći posjed lopte ali terensku nadmoć srpski igrači nisu realizirali. Hrvatski igrači su nakon postignutog zgoditka djelovali još sigurnije i u drugom poluvremenu su imali najmanje dvije zrele prilika za povećanje vodstva.

Obrana Croatije sa Stipom Vidovićem, Dominikom Mihaljevićem i Brankom Ćurićem ( kasnije Tinom Livajićem) je bila sigurna i znalački je otklanjala opasnosti ispred svojih vrata. I kad je zadnjih 5 minuta Croatia igrala bez Hrvoja Drlje koji je dobio crveno-žuti karton, obrana je odigrala mirno i pametno.

Vezni red Croatije te napad na čelu sa Blažekovićem i Ivanom Propadalom, također je pružio dobru igru. Na kraju je to bila zaslužena pobjeda hrvatske momčadi, koja je više željela pobjedu u ovom hrvatsko-srpskom derbiju. Sam derbi je, kao i svih zadnjih godina, prošao bez ijednog incidenta u terenu i izvan njega.

Sastav Croatije: Jurić, Mihaljević, Vidović, Miro Drlje, Bračić (od 69. Livajić), Puljić, Blažeković, Ivan Duvnjak, Ivan Propadalo, Grančić (od 75. Todorić), Ćurić (od 52. Hrvoje Drlje). Trener Danijel Konta.

S nova 3 boda Croatia se popela na 8. mjesto na ljestvici Kreisoberlige Frankfurt.

Iduću utakmicu Hrvatska igra doma u nedjelju, 04. ožujka protv Germanie Enkheim. Utakmica počinje u 15,00 sati. Druga momčad Croatije igra isti dan na istom igralištu u Heddernheimu u 13,00 sati momčadi TSG Nieder-Erlenbach II.

Drugi hrvatski Kreisoberligaš iz Frankfurta, Posavina Frankfurt izgubila je na domaćem terenu od momčadi SV Blau Gelb rezultatom 2:4. Posavina se nalazi u zoni ispadanja na 14. mjestu. Izvješće sa utakmice Posavine nešto kasnije.