U Frankfurtu ništa nova, nekompletna Croatia opet gubi važne bodove na početku prvenstva

Croatia Frankfurt – Germania Ginnheim 2:4 (1:2)

Svake godine ponavlja se uvijek ista ili slična priča sa momčadi Croatie Frankfurt. Izostanak većine prvotimaca te fizička nepripremljenost igrača za početak prvenstva, uzimaju bodovni danak na saldu hrvatske momčadi. U prvim kolima prvenstva, i osrednje njemačke momčadi iz iste lige olako dobivaju utakmice protiv Croatije, koja je jedan od glavnih favorita za osvajanje prvenstva.

Dogodilo se to i u nedjelju kada je nekompletna Croatia izgubila bodove na svom terenu od momčadi Germanie. A u normalnim uvjetima Croatia u punom sastavu redovito napuni mrežu njemačke momčadi do vrha. Ali ovu nedjelju Croatia je bila bez obojice prvih vratara, bez polovice glavnih igrača obrane i vezne linije, momčad predvođena kapetanom Mariom Lažetom i Kristijanom Zubcom nije ni mogla izvući bolji rezultat.

Croatia je dobro ušla u utakmicu. Kapetan Lažeta odlično je u 12. minuti uposlio jednog od dvojice Nijemaca u redovima Croatia Koelera koji lako dovodi hrvatsku momčad u vodstvo od 1:0. No, obrana Croatie nije izdržala ni 10 minuta i već u 22. minuti gosti izjednačuju rezultat da bi u zadnjoj minuti prvog dijela poveli sa 1:2.

U nastavku utakmice Croatia je u 66. minuti izjednačila. Precizan udarac Kristijana Zubca iz slobodnog udarca sa 22 metra završio je iza leđa nemoćnog gostujućeg vratara.

Fizička nepripremljenost većine igrača Croatie te nesigurna igra obrana «plaćena» je sa još dva jeftina zgoditka u mreži hrvatskog vratara. Srećom da je u idućem prvenstvenom kolu  Croatia slobodna, jer bi se do iduće prvenstvene utakmice momčad mogla koliko toliko kompletirati.

Croatia: Filatow, Drlje, Zubac, Faluta (od 57. Miloloža), Amanatidis (od 83. Schäfer), Šandrk, Lažeta, Koeller, Mrkonjić, Marić, Šubara.

Iduću utakmicu prva momčad Croatia igra već u srijedu, 24. kolovoza u 20,00 sati na svom terenu u Heddernheimu protiv 1FC Kalbach. To je utakmica kupa u kojoj ovakvoj Croatiji predstoji teška borba za nastavak natjecanja u kupu.

Pobjeda druge momčadi Croatie

Druga momčad Croatie bila je uspješnija protiv druge momčadi Germanie Gienheim. Unatoč lošem ulasku u utakmicu i primljenom zgoditku u 11. minuti, Croatia II je soloprodorom Pere Pavlinovića izjednačila u 23. min a već u idućoj minuti povela preko Duyery. kapetan druge momčadi Jurica Šola u 58. minuti glavom na nabačaj Rohwerdera dovodi svoju momčad u novo vodstvo od 3:2. Spretni Bandić u 88. minuti ppovećava na 4:2. Gosti su do kraja utakmice uspjeli smanjiti za konačnih 4:3 za Croatiju II.

FC Croatia ll – FC Germania Ginnheim ll 4:3 (2:2). Croatia II: Mamić, Šola, Skočibušić, Rohwerder, Sumić, Budić, Miloloža, Bandić, Duyar, Pravdić, Pavlinović.

Iduću prvenstvenu utakmicu Croatia II igra u nedjelju, 28. kolovoza protiv Victorie Frankfurt II. Utakmica počinje u 13 sati i igra se u Frankfurt-Niederrad, na adresi Heinrich-Seliger-Straße 7.