Home > SPORT > NOGOMET > U dramatičnoj završnici, Borussia Dortmund savladala Eintracht sa 3:2

U dramatičnoj završnici, Borussia Dortmund savladala Eintracht sa 3:2

Borussia Dortmund osvojila je sva tri boda u prepunom Signal Iduna Parku u dramatičnoj završnici protiv Eintrachta. Momčad Nike Kovača izjednačila je rezultat u prvoj minuti produžetka. Gol je postigao Danny Blum.

Kad je sve izgledalo da će derbi kola završiti neriješeno, u četvrtoj minuti produžetka Borussia je preko Batshuayia došla do pobjede nakon neuspjele ofsajd zamke. Ante Rebić igrao je prvo poluvrijeme kada ga je od 46. zamiijenio Guzman.

Nakon što je Borussia povela nespretnim autogolom Russa (11-ag), rezultat od 1-0 stajao je na semaforu sve do 20-ak minuta prije kraja. Gosti iz Franfurta uspjeli su prvi put poravnati preko Jovića (75), no manje od dvije minute potom Batshuayi (77) je vratio prednost na stranu domaćih. Uslijedila je dramatična završnica u kojoj je Eintracht golom Bluma (90+1) u prvom minuti sudačke nadoknade stigao do još jednog poravnanja, ali je Batshuayi (90+4) još jednom ekspresno reagirao i pogotkom u posljednjoj minuti nadoknade osigurao veliko slavlje za domaće navijače.

Borussia sada ima 45 bodova, jedan manje od drugog Schalkea 04, a jedan više od četvrtog Bayera, dok je Eintracht peti sa 42 boda. Na vrhu je Bayern sa 66 bodova.

U prvom nedjeljnom susretu Stuttgart i RB Leipzig su igrali 0-0.

REZULTATI 26. KOLA,
Petak:
Mainz 05 - Schalke 04        	0-1 (Caliguri 55)
Subota:
Bayer - Borussia M.     	2-0 (Alario 39, Brandt 90+2)
Bayern - HSV            	6-0 (Ribery 8, 81, Lewandowski 12, 19, 90-11m, Robben 55)
Hoffenheim - Wolfsburg  	3-0 (Schulz 18, Gnabry 77, Guilavogui 80-ag)
Hertha - Freiburg       	0-0
Hannover 96  - Augsburg 	1-3 (Sane 37 / Gregoritsch 26, 83, Kačar 45+2), M. Gregoritsch 83
Nedjelja:
Stuttgart -  RB Leipzig 	0-0
Borussia D. -  Eintracht F.	3-2 (Russ 11-ag, Batshuayi 77, 90+4 / Jović 75, Blum 90+1)

Pogledajte drugo

Luka Modrić ponovno među najboljima u utakmici protiv Rome / Foto: Video Screenshot

REZULTATI LIGE PRVAKA: Hrvati uspješni – Real s Modrićem pobijedio Romu, Kovačev Bayern slavio u Lisabonu, Juventus s Mandžukićem savladao Valenciju

Aktualni trostruki europski prvak Real Madrid pobjedom je krenuo u obranu naslova u Ligi prvaka. U ...