U derbiju kola Futsal momčad Croatie München izgubila od TSV 1860 München

FC Croatia München – TSV 1860 München 6:9 (2:3)

U prvenstvenom natjecanju Futasal Bayernlige, malonogometna momčad FC Croatie München izgubila je u gradskom derbiju kola protiv Futasal momčadi TSV 1860 München.

U uzbudljivoj i borbenoj utakmici presudilo je iskustvo ali i nedostatak snage u zavrsnici kod hrvatske momčadi.Hrvatska momčad je vodila sa 2:1. A onda se dogodio presudni trenutak utakmice.

Igrala se zadnja minuta prvog poluvremena. Croatia je bila u napadu kada kapetan hrvatske momčadi Marko Bukovac s 10 metara pucao na vrata protivnika ali lopta se odbija od stative. Umjesto da bude 3:1 za Croatiju, gosti u kontri realiziraju svoju priliku i najprije izjednačuju rezultat da bi potom u zadnjih 20 sekundi opet izveli brzu kontru i na poluvrijeme otišli sa 2:3 umjesto da je bilo 3:1 za Croatiju.

U drugom poluvremenu hrvatska momčad se nije uspjela oporaviti od šoka. Iako je Croatia imala svojih prilika, iskusni igrači gostiju znali su odvesti utakmicu na svoj mlin i zasluženo slavili sa 6:9.

-Zahvalio bih svim našim navijačima na bodrenju. Ispunili su dvoranu i napravili sjajanu atmosferu. Utakmica je bila puna preokreta. Šteta za onaj preokret iako nam ni nakon toga nije puno falilo za pobjedu, reao je trenet Croatije Franjo Ereiz.

Strijelci za Croatiju bili su Christian Ereiz u 9. min, Karlo Kres u 17. min, Marko Bukovac u 30. i 40. min te Daniel Kraina u 31. i 38.min.

Za Croatiju su nastupili: David Mlakić, Cap. Marko Bukovac, Anđelko Peris, Dalibor Ugarković, Daniel Krajina, Karlo Kres, Christian Ereiz, Đuro Ereiz i Josip Anić.  Trener Franjo Ereiz

Unatoč porazu, Croatia je ostala na drugom mjestu. Uz subornji poraz, ranije je ubilježila dvije pobjede te ima gol razliku 20:21.