U 40. minuti prekinut susret između NK Zagreb Dortmund – DJK TuS Körne

Nedjeljna utakmica između NK Zagreb – DJK TuS Körne završila je prekidom u 40.minuti susreta pri rezultatu 2:1 za Zagreb.

Naime, sudac je pet minuta prije kraja prvog dijela nakon grubog starta od strane igrača TuS Körne nad Marselom Burazin ocijenio da je to za crvenu kartu te isključio gostujućeg igrača.

Prosvjedi igrača i stručnog stožera Körnea bili su veliki i jednom trenutku su odlučili napustiti teren. Cijela momčad je otišla, a kako će se dalje razvijati situacija oko ove utakmice, odredit će sportski sud grada Dortmunda.

Zagreb je odlično otvorio utakmicu te je pogotkom Dominika Vrdoljaka u sedmoj minuti poveo sa 1:0. Na 2:0 povisio je Robert Grbavac u 32.minuti susreta, a gosti su samo 5 minuta kasnije smanjili rezultat na 2:1.

Gostujuća momčad se nada da će se utakmica protiv Zagreba ponoviti dok hrvatska momčad s pravom razmislja o 3 boda u svoju korist o čemu bi trebao odlučiti sportski sud u Dortmundu.

-Utakmica je za nas počela odlično. Poveli smo sa 2:0, a pred kraj prvoga poluvrema gosti su smanjili zbog greške suca jer je lopta prethodno bila u autu i trebao je napraviti prekid. Nakon par minuta protivnički igrač je napravio prekršaj i zbog nekih prosvjeda i prigovora sudac mu je pokazao crveni karton. Nakon kartona svi su se pokupili i nisu željeli nastaviti utakmicu, zato vjerujem da ćemo mi dobiti tri boda- rekao nam je predsjednik Zagreba Janko Živković.