Arhivska snimka Croatije Frankfurt / Foto: Fenix Magazin

Tri dodavanja Ivana Propadala za visoku 3:0 pobjedu Croatije Frankfurt nad Viktoriom Preußen

FC Croatia – Viktoria Preußen 3:0 (2:0)

Lakše od očekivanog Croatia je po drugi put u ovogodišnjem prvenstvu savladala momčad Viktorie Preußen s uvjerljivih 3:0 (2:0). Pred nešto više od stotinjak gledatelja momčad trenera Danijela Konte u svom Hedderhneimu ubilježila je potpuno zasluženu pobjedu protiv nezgodnog protivnika.

Gosti iz Croatijina susjedstva nisu mogli parirati raspoloženoj veznoj liniji Croatiji odakle je sve polazilo. U obrani Croatia je igrala sigurno a napadači su znali kazniti greške gostujuće momčadi.

Već nakon prvog poluvremena Croatia je vodila zgoditcima Grančića (36. min) i Duvnjaka (42. min) premda su se gosti dotad još dobro držali. U drugom poluvremenu Croatia je potpuno dominirala terenom a novi zgoditak Grančića u 70. minuti samo je potvrdio osvajanje nova tri boda koja su Croatiju doveli na 8. mjesto na ljestvici.

Zanimljivo je istaknuti kako je dodavač za sva tri zgoditka hrvatske momčadi bio Ivan Propadalo, ponajbolji u redovima Croatije.

Sastav Croatije: Jurić, Bračić, Mihaljević, Stipe Vidović, Ćurić (od 72. Hrvoje Drlje), Soldo, Blažeković (od 75. Livajić), Ivan Propadalo, Ivan Duvnjak (od 65. Todorić), Miro Drije i Grančić.

Iduću utakmicu Croatia igra u gostima u nedjelju, 25. veljače, protiv srpske momčadi Tempo Frankfurt. Utakmica počinje u 14,30 sati. Adresa igrališta Tempa u Frankfurt – Ginnheimu je: Ginnheimer Wäldchen 9, Frankfurt. Druga momčad Croatije igra protiv SV Bosnier ll na Gallus u 12,30 sati. Adresa igrališta na Gallus je: Herxheimerstr.8, 60326 Frankfurt.