Izabrana U-16 nogometna vrsta Hrvata iz Njemačke pred trening utakmicu sa vršnjacima iz Hrvatske u Frankfurtu / Foto: Fenix (SIM)

Trening utakmicom punom ljepote, hrvatski U-16 igrači iz Hrvatske i Njemačke završili mini pripreme u Frankfurtu

Momčadi U-16 reprezentacije Hrvatske i hrvatskih igrača iz Njemačke odigrali su danas u Frankfurt-Schwanheimu trening utakmicu koja je obilovala nizom lijepih poteza i zgoditaka. Posebno lijepo za gledanje bilo je prvo poluvrijeme u kojem su momčadi bile ravnopravne. S obiju strana bila je jasna volja kako oba sastava žele pokazati najviše što mogu. U tom razdoblju utakmice pala su i dva izuzetno lijepa zgoditka.

Sastavi dviju hrvatskih reprezentacija

Iako je izabrana vrsta hrvatskih igrača iz Njemačke na početku imala terensku nadmoć, pa i nekoliko prilika za zgoditak, gosti iz Hrvatske su iz jedne brze kontre došli u vodstvo od 0:1. No, Hrvati iz Njemačke nastavili su sa dobrom igrom koja je nagrađena zgoditkom nakon izuzetno lijepe akcije koju je preciznim udarcem lijevom nogom, u sami gornji desni kut vratara Luke Dubrovića (NK Osijek), postigao je Niko Galešić (Herta BSC Berlin).

U zadnjoj minuti prije kraja prvog poluvremena gledatelji su vidjeli majstorski izveden slobodan udarac sa 20-tak metara kojeg je izveo je Niko Janković (GNK Dinamo). Lopta je, kao i nekoliko minuta ranije na suprotnoj strani, završila u samom gornjem desnom kutu, ovaj put nemoćnog vratara Hrvata iz Njemačke Marina Topića (Bayern München).

Fenomenalan zgoditak Nike Galešića (br. 8, Herta BSC Berlin))

U drugom poluvremenu s obje strane napravljene su po četiri izmjene. Uigranija i trkački moćnija U-16 momčad Hrvata iz Hrvatske iskoristila je greške obrane Hrvata iz Njemačke, postigla još dva zgoditka i zasluženo slavila sa 4:1. Revijalnu trening utakmicu hrvatskih izabranih momčadi iz Njemačke i Hrvatske pratio je poveći broj hrvatskih navijača.

Izbornik Dario Bašić po završetku utakmice ja kazao: Zadovoljan sam treninzima koja smo napravili u zadnja tri dana. Svi su održani na vrlo visokoj razini. Neka ovo što smo imali ovdje u Frankfurtu bude poticaj svim našim igračima za daljni rad u njihovim klubovima.

I tajnik svih mladih uzrasta HNS-a Josip Tomasko, koji svakodnevno drži kontakt sa koordinatorima iz Njemačke (Danijel Lučić), Švicarske ( Marko Bagarić)  i Austrije ( Darkom Kovačević) također je bio zadovoljan postignutim u Frankfurtu.

Fantastičan zgoditak iz slobodnog udarca Nike Jankovića (br. 6, HGK Dinamo))
Majstorski zgoditak iz slobodnog udarca Nike Jankovića (br. 6, HGK Dinamo)

–  Manje važno od rezultata je upoznavanje i druženje naših hrvatskih igrača iz domovine i njemačkog iseljeništva. Ovakvim gostovanjima i mini pripremama jača suradnja sa HNS-om, a našim mladim igračima učvršćuje osjećaj kako se njihove igre i rad kontinuirano prate te da jednoga dana i oni mogu zaigrati za reprezentaciju Hrvatske, rekao je koordinator HNS-a za hrvatski iseljenički nogomet u Njemačkoj Danijel Lučić

Nakon ovog Campa, pred hrvatskim igračima iz Njemačke je gostovanje na Memorijalnom turniru hrvatskih branitelja u Vukovaru, gdje će nastupiti U-14 izabrana vrsta. Ovih dane, kaže Lučić, bit će pozvani svi hrvatski nogometaši tog uzrasta da se jave i registriraju za izabranu vrstu Hrvata iz Njemačke.

Fenix Magazin/SIM/ Foto:Fenix Magazin