Težak poraz Croatie Zürich na kraju jesenskog dijela sezone

FC Kosova-NK Croatia 6-1 (2:0)

Croatia prije utakmice sa Kosovom

U nedjeljnoj utakmici protiv FC Kosova, na igralištu Juchof u Zürichu, nogometaši Croatije izgubili su sa 6:1 (2:0). Bio je to neočekivan i visok poraz, najteži u zadnjih nekoliko godina. Došao je u najgorem trenutku, na kraju sezone, i ostavio hrvatsku momčad na trećem mjestu sa zaostatkom od 4 boda za vodećom momčadi Srbije.

Prilike na terenu ukazivale su kako je poraz hrvatske momčadi mogao biti i veći da su domaćini na zajedničkom igralištu na Juchofu iskoristili sve prigode koje su imali. Nakon prvog poluvremena, kad su domaćini u 14. i 24. min poveli sa 2:0, u drugom poluvremenu bio je totalni kaos. Do 80. min Kosovari su vodili već sa 5:0. U prvoj minuti produžetka Ivan Knežević zabija počasni pogodak za hrvatsku momčad. Ali tu nije kraj jer domaćini već u idućem napadu zabijaju još jedan pogodak za konačnih 6:1.

Gorak okus poraza došao je na kraju ovojesonskog dijela sezone. Do tada je Croatia imala uspješnu jesen, jer je prije ove utakmice imala skor od 7 pobjeda, dvije neriješene utakmice i jedan poraz. A njega su doživjeli u prvom kolu protiv momčadi FC Oetwil-Geroldswil 1.
Taj poraz su kasnije ispravili pobjedom protiv lidera Srbije. A onda se dogodilo Kosovo. Pitanje je što je toliko utjecalo na tako lošu igru hrvatske momčadi, kakva se ne pamti zadnjih godina?

Nakon debakla, uprava kluba je bila jednoglasna u stavu da i NK Croatia ima pravo na loš dan. Stali su tako iza nogometaša prve momčadi i stručnog stožera, koji su ovog proljetnog dijela natjecanja pružili hrvatskim navijačim mnogo lijepih i nezaboravnih utakimica. Slično su reagirali i najvjerniji navijači koji su pozvali cijelu momčad Croatie na zajednički ručak kojeg su oni sami financirali i pripremili. Tim potezom su i navijači dali do znanja kako i oni, kao i uprava kluba, stoje iza prve momčadi svoje Croatije.

Iako su uprava i navijači stali iza igrača i trenera, poraz je dobro uzdrmao sve strukture kluba. Sad će se zasigurno otvoriti mnoge diskusije. Iako je NK Croatia na drugom mjestu na tablici, težak poraz teško je pao svima a poglavito samim igračima. Kako će se stvari razvijati vidjet će se idućih dana.

NK Croatia: Žiljak M., Dukić, Vukadin, Zrno, Crnković, Perković, Laštro, Komin, Vundac, Dukić, Ivanković. Još su igrali: Knežević, Antolković, Jelečević, Dežić, Jurković, Žiljak D. Jedini zgoditak za Croatiju postigao je za 5-1 Ivan Knežević.