Teško izborena pobjeda Croatie Frankfurt na gostovanju u Kalbachu

FC Kalbach II –  FC Croatia Frankfurt 2 : 3 (2:2)

F1U teškoj i napetoj utakmici, punoj sudački grešaka na obje strane, momčad Croatije zasluženo pobjedila na gostovanju kod Kalbacha. Zgoditak vrijedan tri zlatna boda postigao je najbolji pojedinac u redovima Croatije Oliver Andrić. U jeku napada Croatije, izgubljena lopta je u 85. min došla do Andrića koji iz prve tuče sa više od 20 metara. Snažna lopta je završilla pod gredom iznenađenog vratara domaćina. Bio je to prekrasan zgoditak kojeg su burno proslavili igrači i navijači Croatije. On je doživljen i kao “ruka pravde”, jer je njome nagrađena sveukupno bolja igra hrvatske momčadi.

Unatoč tome što je golgeter Croatie Ivana Hrskanović bio dobro čuvan, Hrvati su mogli zabiti nekoliko zgoditaka te uz nekoliko kardinalnih propusta zadnje linije obrane, mogli voditi sa dva-tri gola razlike. F2

Oba zgoditka Croatie u prvom poluvremenu postignuta su nakon sjajnih akcija. Za prvi zgoditak, koji je u 17. min postigao kapetan Mario Lažeta, sve je napravio Tomislav Šandrk. Iako nedovoljno oporavljen od prehlade, Šandrk je u slalomu prošao nekolicinu igrača domaćina i gurnuo loptu Lažeti koji rutinerano i lako savladava vratara domaćina. Na sjajanu akciju u napadu, obrana Croatije je uzvratila nepotrebnim vraćanjem lopte glavom koju napadač Kalbacha presjeca i iznuđuje prekršaj u 11 metara. Sudac opravdano svira jedanaesterac nakon ulijetanja vratara Ante Jukića u noge napadača domaćina.

F3aNakon poravnanja, na drugoj strani uslijedio je virtuozni potez Kristijana Zubca koji, slično kao i Šandrk, u ritmu “cik-cak” koraka prelazi sve prepreke i zakucava loptu u mrežu za 2:1 Croatije. U zadnjoj minuti pred odmor domaćini izjedančuju nakon kornera i “pospanosti” čitave obrane crveno-bijelo-plave momčadi.

U drugom poluvremenu trener Danijel Konta i njegov pomoćnik Dario Ištuk uvode Petra Bešlića umjesto iscrpljenog Šandrka te Tonija Tolušića umjesto Adriana Bračića. Ulazak Kiselog umjesto Drlje također se pokazao kao odličan potez. Kiseli je više zatvarao sredinu terena, gdje su domaćni bili najjači. Valja istaknui da zasluge za osvajanje sva tri boda pripadaju i sjajnom vrataru Anti Jukiću koji je pri kraju utakiceskinuo jedan zicera domaćina.

Croatia je utakmicu započela u sastavu: Jukić, Puljić, Lovrić, Bračić, Andrić, Mihaljević, Zubac, Lažeta, Hrskanović, Šandrk i Drlje.

Iduću utakmicu Croatia igra u nedjelju 21.rujna u 15:00 sati u gostima protiv momčadi Türkgücü Ffrankfurt ( F- Gallus, – Sonderhausenstr.7-9, 60326 Frankfurt/M