Teo Omić s dva zgoditka donio prvu gostujuću pobjedu Croatie Karlsruhe

SV NK Croatia Karlsruhe  pobjedila je u gostima njemačku momčad  Leopoldshafena FV II sa 2:0. Oba zgoditka postigao je Teo Omić, prvi u 38. a drugi u 48. minuti. Nakon četiri kola, Croatia zauzima 9. mjesto sa osvojenih 4 boda i gol razlikom od 3-5.

Nakon neriješenog u prvoj utakmici, uslijedila su dva šokantna poraza tako, da je utakmica protiv Leopoldshafen bila prilika za iskupljenje.

I to sve bez čak bez 7 prvotimaca: bez Marasa, Mirosavljevića, Križanića, Nikolića, Brkljače te još ozlijeđenih Tolića, Galića i drugog vratara Kralja. Zbog toga je uprava kluba morala riskirati i otkazati utakmicu druge momčati, kako bi mogla uopće sastaviti ekipu protiv njemačke momčadi.

Kopačke su morali odjenuti igrači druge momčadi, pa čak i drugi predsjednik Anto Mrkaljević kao i tajnik kluba Alen Vukelić, kojemu nije bilo teško za svoj klub sjediti na klupi. Rafo Tomić, donedavni kapetan, motivirao je igrače prije početka susreta kao i novi trener Blaha.

Croatia je igrala vrlo složno i disciplinirano. U prvih pola sata igre bilo je nekoliko poluprilika ali je sudac morao nakon 30 minuta napraviti pauzu kako bi se obje momčadi malo osvježile jer je vrijeme bilo sparno, a temperatura se popela do čak 35 stupnjeva.

U nastavku, to osvježenje je najbolje iskoristio Teo Omić u 38 min. igre. Probija svoje lijevo krilo i hladnokrvno vrataru kroz noge udara u gol. Čitava klupa se digla i velikim pljeskom nagradila pogodak.

U nastavku igre, vratar momčadi Oravec se žalio na bolove u  nozi. On je i prve tri utakmice morao pauzirati radi ozljede, ali se nije predao, Nenad Oravecstisnuo je zube i nastavio dalje.

Teo Omić ponovno u 48. minuti zabija za vodstvo od 2:0. Croatia je igrala zrelo i nije davala puno prostora domaćinima. Velika vrućina smetala je igračima obiju momčadi, zbog čega je sudac dao još jednu stanke za osvježenje.

U zadnjih 15 minuta Biljaka, Omić i Matešić propustili su prilike za povećanje rezultata.
Kraj utakmice dočekan je uz veliku radost igrača i pljesak hrvatske publike koja je došla podržati Croatiju.

Croatia: N.Oravec, V.Golubić, R.Tomić, J.Dundjer; H.Jurleta, A.Blaha (9 min.I.Matešić), I.Čečura, M.Pocrnja, A.Biljaka, A.Mrkaljević (68 min.A.Vukelić), T.Omić

Sljedeće utakmica prve momčadi igra 18. rujna u 15 sati kad gostuje kod vodeće momčadi prvenstva DJK Ost.