Zajednička fotografija prije utakmice Croatije i Hajduk / Foto: Fenix (I. Barišić)

ŠVICARSKA: Croatia Zürich uvjerljiva i u trećoj utakmici hrvatskog kupa protiv Hajduka Zürich

U prijateljskom ozračju utakmice hrvatskog kupa u Švicarskoj, trećeligaš Croatia Zürich je u Zürich savladao četvrtoligaša Hajduka Zürich rezultatom 4:1

Croatia Zürich (3.Liga) – NK Hajduk Zürich (4.Liga) 4:1 (1:0)

Croatia je od početka imala terensku premoć i više je bila u posjedu lopte.Hajduk se dobro drzao prvih dvadesetak minuta . No, u 24 minute Croatija u gužvi pred vratim Hajduka  Kristijan Krstić se najbolje snalazi i pogađa za vodstvo Croatije od  1:0. Hajduk je kontranapadima pokusavao doći do izjednačenja, ali bez uspjeha.

U drugom poluvremenu došla je do izražaja veća kvaliteta i bolja pripremljenost igrača Croatije koji u 51. minuti preko Ivana Zubonje povisuje vodstvo Croatie na 2:0.

Tada je već utakmica bila odlučena. Treći gol Croatije pao je iz jedanaesterca nakon što su igrači Hajduka u 54. minuti srušili u šesnaestercu igraca Croatie. Siguran s bijele točke bio je Marijan Šišić. Samo dvije minute Hajduk preko Pavlovića smanjuje na 3:1. Do kraja utakmice Croatia je domonirala, bolje rečeno igrala koliko joj je trebalo. I kada se ocekivao kraj susreta, Stanislav Blažanović u 90. minuti postiže zgoditak za konačnih 4:1.Croatia - Hajduk Hrvatski kup

Sastav NK Croatia Zürich ( 3.Liga ): Giuliano Skara, Pero Zubonja, Ivan Dukić, Marijan Šišić, Andrea Krstić, Marin Hrkač, Danijel Komin, Stjepan Laštro (C), Stanislav Blažanović, Nicola Petrlić.Jos su igrali : Davor Crnković, Ivan Zubonja, Daniel Petković, Ivan Knežević i Frano Dukić. Trener: Dario Perković i Stanislav Blažanović.

Sastav NK Hajduk Zürich: Boris Puh, Ismail Osmani, Dino Krišto, Josip Krišto, Niko Vrkić, Josip Vrkić, Franjo Vukadin, Mate Žugo (C), Šimun Gazilj, Hrvoje Pavlović. Još su igrali : Mario Papić, Domogoj Baran, Marin Lasić, Ilija Kaurinović i Krešimir Stanić.Treneri: Krešimir Stanić i Siniša Kovačević.

Sada u skupini 4. Hrvatskog kupa –  Istok  prva je Croatia ZH koja iz tri utakmice ima 9 bodova i gol razliku 17:3. Ostali klubovi Dinamo Schafhasen,Hajduk ZH i Croatia Uzwil trebaju odigrati još utakmice između sebe.

Valja istaknuti kako su svi igrači obje momčadi nakon utakmice bili na zajedničkoj večeri koju su priredili domaćini iz Croatije.