Super gol Ivice Tolića za visoku 5:1 pobjedu Croatie Freiburg

U drugom kolu veteranske lige Freiburga, SC Croatia Freiburg je pobjedila momčad FC Sexau sa 5:1.

Unatoč velikom broju prilika u prvom poluvremenu Croatija nije uspjela postići pogodak. Drugi dio utakmice protivnik odlično otvara i već u 46. minuti dolazi u vodstvo.

Srećom po momčad Croatije ne i zadugo, jer nakon solo akcije Ivica Subašić je srušen u kaznenom prostoru i sudac svira najstrožu kaznu. Siguran sa 11 metara je Nicolino Capilluto koji trese mrežu gostiju za 1 :1.

Njemački sudac je još u dva navrata (60.min. i 65. min.) dosudio najstrožu kaznu za SC Croatiju. Oba udarca s bijele točke nisu realizirana, prvi put promašuje Nedeljko Novaković a potom i Mario Galić.

Nakon neuspješnih izvođenja kaznenih udaraca, gosti preuzimaju igru ali bez krajnje realizacije. Croatija uzvraća i već u 69. minuti u brzoj akciji Ivica Tolić postiže pogodak za vodstvo 2:1. Taj pogodak kao da je dao krila hrvatskoj momčadi. Već u sljedećoj realizatorski je raspoložen i Ivica Tolić za vodstvo od 3:1.

Od tada se protivnik još više otvara što ide na mlin Croatije. U 78. minuti Nicolino Capilluto  postiže svoj drugi pogodak na utakmici. I na kraju prekrasnim pogotkom Ivica Tolić super golom postavlja konačan rezultat od 5:1 za Croatiju.

SC Croatia Freiburg : Dejvid Adrović, Ivica Subašić, Nicolino Capilluto, Ivan Novaković, Mario Galić, Franz Viola, Blago Džajkić, Robert Mijadinović, Jurica Vuković, Nedeljko Novaković, Andrija Pehar, Thomas Rees, Ivica Tolić. Sljedeću uakmicu Croatia igra 18. studenog u Emmendingenu protiv FC Emmendingen. Utakmica počinje u 19.30 sati.