Arhivska snimka momčadi Croatije Singen / Foto: Josip Mijić

Sudac previdom u zadnjim trenutcima utakmice presudio na štetu Croatije Singen

SV Gailingen : Croatia Singen  3:2 (2:0)

Na teškom gostovanju kod uvijek neugodnog SV Galingena, Croatia Singen je i ovaj put ostavila bodove i to doslovce u zadnjim sekundama utakmice koju je loše odsvirao sudac Robert Fritzsche.

Prvo poluvrijeme je Croatia odigrala jako loše i to su domaćini iskoristili i došli u vodstvo od 2:0. Nakon burnih rasprava u kabini Croatije, slika na terenu se potpuno promijenila. Igraci su dobili uputu kako trebaju igrati snažnije i jače na loptu te da intenzivnije ulaze u duele. Takva igra je ubrzo i urodilo plodom te je u 56. minuti jednu nabačenu loptu od Nice De Montea hrvatski napadač Nikola Breznjak smjestio glavom u gol.  Drugi pogodak postize dvadesetak minuta kasnije Josip Ivanovic nakon sjajnog solo prodora, sa 15 metara sa desne strane. Ivanović je gađao blizi,vratarov kut, i pogodio.

I kada se mislilo da ce utakmica završiti neriješeno, domacini su u 90 +4. minuti produžetka utakmice postigli pobjedonosni zgoditak. On je postignut nakon sudačke pogreške jer loši sudac jedini na utakmici nije vidio zalađe domaćeg napadača. Inače se sudac u ovoj utakmci nije proslavio jer je Croatiju zakinuo u više navrata, a posebice u onoj kada je kapeten Ćurkovic bio srušen u kaznenom prostoru. Sudačka zviždaljka se tada nije oglasila.

Inače, Croatia u zadnje vrijeme nije imala velikih primjedbi na suđenje. Ali ovaj put je debelo zakinuta. Nejednak sudački kriteriju (na štetu Croatije) doprinio je u više navrata bučnije negodovanje hrvatske publike . Ali to je zadnje što bi jedan sudac trebao raditi, naime “osvecivati” se jednoj momčadi ako njena publika negoduje.

Ali, ide se dalje. U subotu u 17 sati Croatia igra kod kuće protiv SG Centro P./Magricos Singen, starih znanaca i trenutno drugoplasirane momčadi prvenstva.

Braca Dzemil i Almir CaticNa slici su igrači Croatije braća Džemil i Almir Čatić. Obojica su se odmah nakon dolaska iz rodnog Maglaja prikljucili Croatiji. Almir prije 10 godina a Džemil prije 2 godine. Džemil je član standardne postave a Almir uskace kad zatreba. Almir je roden 1981. a Džemil 1984 godine.

Bilo im je jako drago kad im je potpisnik ovih redaka, u konzultaciji sa trenerom, rekao kako će sljedeću utakmicu oni biti na slici u izvješću s utakmice. I evo ih

Sastav Croatije Singen: Gregoriž, Breznjak, A. Golić, I.Golić, Ćurković, Čatić, Beschkid, Ungemach, Ivanović (Ančić), De Monte, Perković (Jović). Zgoditci za Croatiju: Breznjak 56, i Ivanović 78 min.