Prvi vratar Posavine Matej Marković je imao pune ruke posla

Suci kumovali porazu prve i druge momčadi Posavine na domaćem terenu protiv Viktorie Preußen

FC Posavina Frankfurt – Viktoria Preußen  0:2 (0:0)

Momčad Posavine izgubila je planirane bodove na svom terenu protiv momčadi Viktorie. Hrvatska momčad je loše otvorila utakmicu i vratr Matej Marković je već u prvim minutama morao spašavati svoju momčad u situaciji jedan na jedan. Posavina nije uspjevala povezati svoje redove iako su u prvih 45 minuta obje momčadi imali nekoliko prilika za gol.

I nastavak utakmice Viktoria je bolje otvorila utakmicu od domaćina. U 46. minuti nakon slobodnog udarca obrambeni igrač Posavine Ante Peko nes(p)retno zahvaća loptu i ona završava ispod grede vratiju vratara Markovića. Lijep gol samo šteta što je lopta završila u vlastitoj mreži.

Nakon primljenog gola momčad Posavine nije odustajala od napada. Stvarale su se prilike ali gola nije bilo. Usto je ne baš dobri sudac propustio priliku dva puta svirati najstrožu kaznu za Posavinu.

U 75. minuti gosti su došli u vodstvo od 0:2. Bio je to kraj nadanja domaćina u osvajanje bodova.

-Poraz je neočekivan i zato je još više težak. Ali idemo dalje. Moramo dići glavu gore i još više raditi kako bi došli do cilja. A to je plasman u gornjem dijelu tablice, rekao je trener Posavine Pero Bošnjak čija momčad je novajlija u Kreisoberligi.

Sastav Posavine: Matej Marković – Patrik Udovičić, Mario Pejić, Matija Živković, Marin Bago – Marko Sudić, Ante Peko – Danijel Koturić (C) – Marko Kalajica Franjo Oršolić, Mato Dukić. S klupe su ušli: Ilija Pavić, Stjepan Pilji i  Dragan Budimir .

FC Posavina Frankfurt II – SV Viktoria Preußen II  2:5 (1:2)

Jednako kao i prva, ni druga momčad Posavine nije imala dobar dan i poražena je od druge momčadi Viktorije sa visokih 2:5. U prvom poluvremenu Hrvati su igrali dobro i imali više prilika. No, krive procjene suca i nesviranje penala za Posavinu toliko su iritirali igrače hrvatske momčadi da su svaku njegovu odluku kasnije komentirali. Kad je u drugom poluvremenu sudac sviro da je odbijena lopta od grede prešla gol crtu, a nije jer je pala jedno 20-30 cm ispred linije, sve je krenulo naopako. Uz to je i vratar Danijel Pavić u 79. minuti zbog prigovora dobio žuto-crveni karton.

Iduću utakmicu obje momčadi Posavine igraju u gostima kod Concordie. Druga momčad igra u 13,00 sati dok prva momčad Posavine igra u 15,00 sati protiv prve momčadi Concordie Eschersheim koja zauzima drugo mjesto na tablici.