Stanislav Blažanović trostruki strijelac u rekordnoj gostujućoj pobjedi Croatije Zürich od 2:9

FC Kilchberg – Ruschlikon 2 (3.) – NK Croatia ZH 1 ( 3.) 2:9 ( 1:4 )

Utakmica je počela točno u podne po najvećoj vrućini, tako da su vremenski uvjeti utjecali na igru obje momčadi.

Kvalitetnija momčad Croatie to je riješavala točnim dodavanjima bez zadržavanjem lopte u nogama.

Nakon desetak minuta igre, Croatia dolazi u vodstvo od 0:1 golom iskusnog Andra Šišića. U dvadesetoj minuti punim udarcem s 20 m Stanislava Blažanovića povisuje vodstvo na 0:2.

Jedan udarac domaćona sa 16 m završio  je ispod grede u gol Croatie za 1:2.

Pet minuta prije  kraja prvog dijela utakmice, Blažanovć posprema za 1:3. Potom u 45 min. mladi napadač N.Petrilić zabija za 1:4. i kraj prvog djela utakmice.

Drugi dio započeo je još boljom igrom Croatije. U igru je ušao Marijan Šišić koji u 55 min. povećava vodstvo na 1:5.

U 57. minuti domaća momčad  iz jednog brzog napada po lijevoj strani daje svoj drugi gol za 2:5.

Tada stupa na scenu mladi  Nikola Petrlić koji svojim pogocima u 65 min. i 67 min. povisuje na 2:7.

Kapetan Blažanović u 80 min. postiže svoj treći gol za 2:8.

Brzonogi Marijan Šišić probija obranu domaćih i pogađa u 89. min. za 2:9 što je i krajnji rezultat utakmice te rekordna ovogodiünja pobjeda Croatie u prvenstvu.

Sastav NK Croatia ZH 1 (3.) : G. Skara, Ivan Dukic, Frane Dukic, M.Jelecevic, A.Prcela, R. Matosevic, D.Komin, S.Blazanovic (C),N.Petrlic, D.Perkovic, A. Sisic, M. Sisic. Još je igrao J.Babić.

Strijelci za Croatiu ZH: S.Blažanović (3.), N.Petrlic (3.), M.Sisic (2.), A. Sisic ( 1.).

Trener: R. Ćurić