Sretna, ali zaslužena, pobjeda Croatie iz Bietigheima

NK Croatia Bietigheim-SV Hellas 94 Biet. 2:1 (1:1)

1Igralište: Bietigheim-Metterzimmern, Gledatelja: 140, Sudac: Ciccone, Strijelci za Croatiu: Lehečka i Ribić

NK Croatia Bietigheim: Letteriello, Yilmaz, Povataj, Zorko, Wolf, Harnasz, Cervone (Schulz 78´), Botić (Grubešić  86´), Sabljo, Lehečka, Khan (Ribić 55´)

Sinošnji okršaj gradskih rivala samo je potvrdio sve prognoze kako se radi o dvije momčadi koje žele, a i u stanju su, u narednom razdoblju krojiti  sam vrh tablice. Velik broj gledatelja koji su došli radnim dano uživali su u večernjim satima onim što su im ponudili hrvatska i grčka momčad. I Grci (u svojim redovima imaju nekoliko Hrvata) i Hrvati u igru su ušli samouvjereno. Nisu se štedjeli ni jedni ni drugi. Dvadesetak minuta crveno-bijeli su stvorili nekoliko prilika da bi onda bio srušen Harnasz tridesetak metara od gola protivnika. Slobodnjak je izveo raspoloženi Zorko u visinu kaznenog prostora, a na odbijenu loptu protivničkog vratara najbolje se snalazi Lehečka koji glavom prebacuje istrčalog vratara.

Slijedi razdoblje kada Croatia ne prepoznaje samu sebe, stvaraju se pogreške u dodavanju, a za to su u dobroj mjeri zaslužni protivnici trkački jači, koji stvaraju klupko u zadnjim redovima domačina, pa Letterielo, Povataj i društvo imaju velike muke ukrotiti napade Grka. To im nije uspjelo ni desetak minuta pred odmor kada Wolfu protivnik krade loptu i pored nemoćnog inače pouzdanog Letteriella poravnava rezultat na 1:1.

U drugom poluvremenu preporođena Croatia traži više. Lehečka, Botić, Cervone…pokušavaju protivnika pritiskati u već u njihovoj polovici, a time otvarajući sebe, riskiraju kontre Grka.

U 60 minuti 2:1. Ribić, koji je zamjenio Khana, u jeku napada crvenih iz jedne gužve s nekih 12 metara niskim preciznim udarcem donosi 2:1. Do kraja utakmice izmjenjuju se napad za napadom na obje strane. Lehečka i Zorko još su pogađali vratnice ali rezultat se nije mjenjao.