Foto Hina

SP rukometaši: Njemačka svladala Mađarsku sa 27-23

U susretu 1. kola skupine C na Svjetskom prvenstvu rukometaša, u kojoj se natječe i Hrvatska, Njemačka je u Rouenu svladala Mađarsku sa 27-23 (16-11).

Njemačka je zahvaljujući sjajnom vrataru Silviju Heinevetteru u prvom poluvremenu izgradio prednost od 16-9, no Mađari su u samoj završnici prvog dijela postigli dva gola, a drugi dio otvorili serijom 5-0 kojom su se primaknuli na 16-15. Ipak, Nijemci su uspjeli zadržati vodstvo od dva do tri pogotka tijekom čitavog drugog poluvremena, da bi s dva gola svog najboljeg strijelca Uwea Gensheimera u posljednjih 30 sekundi stigli do konačnih 27-23.

Gensheimer je utakmicu završio sa 13 postignutih pogodaka, Kai Hafner je dodao sedam, dok su u sastavu Mađarske najbolji strijelci sa po tri gola bili Balogh, Csaszar, Jamali, Bodo i Lekai.

U prvom susretu ove skupine Čile je svladao Bjelorusiju sa 32-28 (14-14).

Rodrigo Salinas postigao je osam pogodaka za Čile, po sedam su dodali Esteban Salinas i Erwin Feuchtmann, dok su u sastavu Bjelorusije najefikasniji bili Artjom Karalek sa 10 i Vladislav Kuleš sa sedam golova.

Prvo kolo zaključit će Hrvatska i Saudijska Arabija od 20.45 sati.

Rezultati susreta sa Svjetskog prvenstva za rukometaše u Francuskoj igranih u petak: