Nogometaši stuttgartskog Slavena / Foto:FM

Slaven u Stuttgartu remizirao s Cannstattom, u srijedu se igra kup

Slaven Stuttgart – Cannstatt 1:1 (1:1)

U utakmici 9. kola nogometaši Slavena i Cannstatta remizirali su rezultatom 1:1. Izabranici trenera Mancea ostvarili su po drugi put prvenstveni remi ove sezone.

Slaven je poveo u 16. minuti kada je Ćosić uspio smiriti jednu visoku loptu Prskala, dodao do Jokića koji snažnim udarcem pogađa za 1:0 vodstvo hrvatske momčadi.

Momčad Cannstatta je tada krenula igrati ofanzivnije. Do izjednačujućeg gola Cannstatta je imao dvije prilike, ali udarce obranio je Kera. No, u 23 minuti Cannstatt je dočekao svoj trenutak i izjednačio na 1.1. Nakon izjednačujućeg gola i Prskalo se našao u dobroj prilici, a udarac sa 30 metara otišao je kraj gola.

Slavenovi nogometaši bili su konkretniji ali niz opasnih ubačaja nije dao rezultata. Slaven je drugi dio otvorila lijepom akcijom kada je Jokić oduzeo loptu, sjurio se prema kaznenom prostoru te odigrao za Ćosića. Veznjak Slavena proslijedio je za Kantara u kaznenom prostoru, ali oštar ubačaj nije stigao do Jokića.

U 85. minuti Nikola je sjajno izbio pred gol Cannstatta, ali povratna lopta nije stigla do cilja. U 88. minuti Ćosić i Jokić su odigrali lijepi dupli pas, ali udarac Kantara išao je u ruke vratara Canstatta.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Šabić je sjajno proigrao Ćosića koji je ostao sam pred golom Canstatta, ali vratar sjajno je reagirao.

Iduću utakmicu Slaven igra u srijedu u 14,00 sati, kada se igra kup natjecanje.