Nikiću srebro

Skijašu Leonu Nikiću srebrna medalja u slalomu na 13. Zimskom olimpijskom festivalu europske mladeži (EYOF)

Mladi hrvatski skijaš Leon Nikić osvojio je  u četvrtak srebrnu medalju u slalomu na 13. Zimskom olimpijskom festivalu europske mladeži (EYOF) u turskom zimovalištu Erzurumu.

Hrvatski sportaši  na najbolji mogući način zaključili su nastup na 13. Zimskom olimpijskom festivalu europske mladeži (EYOF) koji se održava u Erzurumu, a za radosnu vijest pobrinuo se alpski skijaš Leon Nikić koji je osvojio srebrnu medalju u slalomu s vremenom 1:44.19. Brži je bio samo Talijan Alex Vinatzer (1:40.77), dok je brončano odličje  pripalo Francuzu Augustinu Bianchiniju.

“Utrka je bila super, očekivao sam dobar rezultat, ali ne baš medalju. Bio sam spreman, a i rezultati na treninzima su ukazivali na to da mogu ovdje nešto napraviti. Također, nisam očekivao da će pobjednik utrke, Talijan Vinatzer, kojeg poznajem s drugih utrka, biti toliko dominantan. U veleslalomu sam diskvalificiran zbog preranog starta. Tome je doprinijela i organizacija utrke. Naime, nije bilo signala koji naznačuje start”, izjavio je 17-godišnji Nikić nakon najvećeg uspjeha u karijeri.

Leon se prije šest godina odselio  iz Pule u austrijski Tux i sada pohađa skijašku gimnaziju u Saalfeldenu. Ove je godine u FIS utrci u Finskoj skupio 29 bodova što smatra svojim najboljim rezultatom do osvajanja srebra na Zimskom EYOF-u.

Posljednja naša sportašica koja je je nastupila na  EYOF-u.  bila ja  17-godišnja trkačica na skijama Gabrijela Skender koja je u sprintu slobodnom tehnikom zauzela u  četvrtfinalu 4. mjesto u svojoj skupini s vremenom 2:44.56 što nije bilo dovoljno za prolaz u polufinale.

Time je  za naše mlade sportaše završen natjecateljski dio 13. izdanja Zimskog EYOF-a, na kojem je nastupilo  640 sportaša iz 34 europska nacionalna olimpijska odbora, a službeni dio  završava u subotu, 18. veljače, kada je planiran i povratak hrvatske sportske delegacije u Zagreb.

Od preostalih hrvatskih sportaša na EYOF-u klizačica Katarina Kitarović zauzela je 13. mjesto u konkurenciji  21 natjecateljice.

U biatlonskoj utrci sprinta na 6 km Ana Radošević zauzela je 39., a Dora Kurečić  41.  mjesto od  46 natjecateljica.  U dohvatnoj utrci na 7,5 km Dora je zauzela 42., a Ana 44. mjesto.