Sjajni Badrov odveo mainzersku Croatiju do velike pobjede!

croatia-1-23HNK Croatia Mainz vs. VfL Frei-Weinheim | 4:1 (0:0)

Dugo se čekala, ali i dočekala – prva velika pobjeda ove sezone protiv ekipe iz samog vrha tablice!!Na domaćem terenu se dočekala momčad Frei-Weinheima, koja se pobjedom nad vodećom turskom momčadi iz Mainza u zadnjem kolu, vratila u utrku za povratkom u A-Klassu, iz koje su prošle sezone ispali.Ipak im nije bilo suđeno u, već šire poznatoj utvrdi Croatije doći do nova tri boda, dok se naša momčad uspjela popeti na 9. mjesto na tablici!

U prvom poluvremenu se vodila borbena utakmica u kojoj ipak naša momčad dolazi do nekoliko sjajnih prilika, koje ne bivaju iskorištene na najbolji mogući način. Dok se naša momčad ispromašivala, protivnik niti u jednoj fazi prvog poluvremena nije prijetio ozbiljnije. Čvrsta obrana, ali i sjajno postavljeni vezni red nisu dali protivniku gotovo niti malo prostora za neke veće prilike.

Na poluvrijeme se išlo bez pogodaka.

U nastavku utakmice naša momčad kreće odlučno u namjeri zabiti vodeći pogodak, te nakon samo dvije minute odigranog drugog poluvremena zabija! Nakon duge lopte u šesnaesterac, Kolak glavom spušta loptu sjajnom Badrovu, koji pogađa za 1:0!

Vodila se dalje bitka na sredini terena uz veću nadmoć naše momčadi, koja je bila bliže povećanju vodstva nego li gosti izjednačenju. U 63. minuti Marko Pušić iz slobodnog udarca precizno loptu ubacuje u leđa protivničkoj obrani, gdje je jedino Wirbelauer utrčao te iskoristio lošu procjenu i reakciju protivničke momčadi za povećanje vodstva!

Samo šest minuta kasnije – igrač utakmice – Badrov prima loptu u šesnaestercu te na drugoj stativi vidi sjajno postavljenog Breščanovića, koji potpuno neometan kruni svoje zadnje jako dobre utakmice, pogotkom za visokih, ali i zasluženih 3:0!

Ipak u 78. minuti utakmice gosti dolaze do smanjenja rezultata, nakon jedine slabe procjene naše momčadi u kojoj Vilim Grabovičkić neometan loptu šalje u mrežu Temimovića.

Gosti su stisnuli zadnjih minuta u namjeri ponijeti makar bod, no nisu uspjeli u tome, te je tako u 90. minuti Badrov okrunio svoju fenomenalnu izvedbu još jednim pogotkom. Nakon kornera naše momčadi, Ursić neometan puca loptu iz prve prema golu, gdje protivnički vratar Petar Stojančić dobro postavljen brani, da bi Badrov odbijenu loptu sigurno pospremio u mrežu.

Ostvarena je dakle iznimno važna pobjeda za kraj prve polusezone u kojoj je naša momčad ipak na koncu ostala puno toga dužna! Za drugi dio sezone su već potpisana dva velika pojačanja, dok je klub još u pregovorima sa nekoliko sjajnih igrača.

U ovoj godini će se odigrati još tri kola druge polusezone, u kojoj će naša Croatia sve tri odigrati na domaćem terenu. 16.11. u 14:30 naša momčad dočekuje momčad Draisa, koji je na tablici iznad Croatije s četiri boda više.

Boje Croatije su branili sljedeći igrači :Temimović – Dujmović, Pušić, Žeravica, Piazza(80. Petričević) – Wirbelauer, Ursić – Breščanović(75. Knezović), Badrov, Živko – Kolak