Sjajna Torcida oduševila s dva transparenta i podrškom Hajduku koji nije uspio savladati Steauu; Rijeka ostala neporažena u Norveškoj

Nogometaši Hajduka u prvoj su utakmici 3. pretkola Europske lige na Poljudu pred više od 25.000 gledatelja odigrali 0-0 protiv rumunjskog FCSB-a. Utakmicu su obilježila i dva transparenta Torcide. Prvi je bio sa slikom Majke Božje i porukom: Pouzdana zaštitnica Hrvatske, a drugi posvećen Oliveru Dragojeviću uz njegove riječi kako “Nema novaca za koje bi pjevao u zemlji koja je nanijela toliko zla mojoj Hrvatskoj” i porukom “Kapetane mirno more”.

Usprkos boljoj igri u većem dijelu susreta Hajduk nije uspio pronaći način kako da zatrese mrežu gostiju iz Bukurešta.

Hajduk je u prvih 45 minuta stvorio tri vrlo izgledne prilike, a prve dvije imali su njegovi bočni igrači. Prvo je u 12. minuti Fomitschow pucao sa 10-ak metara no vratar FCSB-a Balradean uspio je uhvatiti loptu, da bi samo minutu potom udarac s vrha kaznenog prostora okušao i Juranović, ali lopta je prohujala tik pored vratnice. U 35. minuti zaprijetio je i Ivanovski, ali njegov udarac glavom nije bio precizan.

Screenshot 2018-08-09 23.27.06U drugom poluvremenu ritam utakmice bio je mnogo slabiji, a Hajduk je najbolju priliku imao u samoj završnici. U 90. minuti Said je bio najviši u skoku nakon ubačaja iz kuta, pucao je pod vratnicu, ali Balgardean je sjajnom reakcijom uspio odbiti loptu u gredu. Doslovno u posljednjoj sekundi dvoboja FCSB je imao svoju jedinu pravu priliku za pogodak, no udarac Morutana iz velike blizine odlično je zaustavio Posavec.

Uzvratna utakmica igrat će se u Bukureštu za tjedan dana.

Pobjednik utakmice Hajduk – FCSB u 4. i posljednjem pretkolu igrat će protiv boljeg iz susreta Slovan Bratislava – Rapid Beč.

U prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige nogometaši Rijeke su odigrali 1-1 kod norveškog Sarpsborga.

Domaćini su poveli golom Kristofera Zacharuassena u 72. minuti, a za Rijeku je izjednačio Alexander Gorgon u 83. minuti.

Rijeka je već u 9. minuti propustila ogromnu priliku nakon što je udarac Pavičića s gol crte izbacio norveški branič, a u 31. minuti Heber ne uspijeva prebaciti norveškog vratara, koji je obranio i šut Gorgona u 52. minuti.

Norvežani su cijelu utakmicu prijetili jedino iz brojnih prekida, a iz jednog od njih su poveli u 72. minuti kada je Zacharuassen  bio najviši u skoku i svladao Slugu.

U 83. minuti Riječani su izjednačili fantastičnim šutem Austrijanca Gorgona s 25 metara, a taj gol daje nadu Riječanima pred uzvrat za sedam dana na Rujevici.