Sjajna igra Croatie Mannheim okrunjena sa tri pogotka Guenbua

SG Croatia Mannheim – FV 03 Ladenburg

U drugom kolu Kupa (Kreis Mannheim) igrači SG Croatie Mannheim deklasirali su Ladenburg sa 7:4 i pokazali su da su zaista jedan od favorita za naslov u ovogodišnjem prvenstvu!

U golijadi na domaćem terenu su sve iznenadili i svladali momčad Ladenburga koja igra u rangu višem od Croatie. Gledatelji su vidjeli odlučnu Croatiju koja je odlično otvorila utakmicu i već u 4. minuti došla u vodstvo. Bila je to lijepa akcija kada jednu dugu loptu glavom produžava Patrick Timamo Guenbu i u prostor utrčava novo pojačanje Croatije Miljenko Mrkonjić koji odma iz prve volejom s 20-tak metara posprema loptu u mrežu.

Croatia je nastavila s čvrstom igrom i samo 8 minuta kasnije povećava vodstvo na 2:0. Strijelac je Nikola Dominković koji precizno sprema loptu unutarnjom stranom nakon odbijanca od oštrog centaršuta Mrkonjića. Iako je Croatia dominirala igrom i utakmica se igrala uglavnom na jedan gol, u 22. minuti nakon jednog od rijetkih napada Ladenburga sudac svira jedanaesterac nakon prekršaja Enia Kovre i gosti smanjuju rezultat na 2:1.

No u 31. Croatia vraća vodstvo na dva razlike. Gosti u svom kaznenom prostoru ruše Patricka Guenbu a Enio Kovre, koji je prethodno skrivio jedanaesterac, siguran je s bijele točke i povećava rezultat na 3:1. Samo minut kasnije kapetan Saša Šero gura loptu u prostor i brzi Patrick Timamo Guenbu postize svoj prvi gol na utakmici za 4:1. U odličnoj utakmici gosti udarcem iz daljine u 38. minuti smanjuju na 4:2 i s tim rezultatom se odlazi na poluvrijeme.

U nastavku utakmice razpoloženi Ilija Živković u 46. minuti upućuje dugu loptu Mrkonjiću koji utrčava iza leđa obrane i die sam na vratara. No, zadnji igrač obrane ruši Mrkonjića s leđa i sudac ponovno pokazuje na bijelu točku. Loptu po drugi put sigurno u mrežu sprema Enio Kovre i rezultat je 5:2 za Croatiju. Samo 3 minute kasnije Patrick Guenbu odlično reagira i postiže svoj drugi gol na utakmici za nedostižnih 6:2.

Patrick Timamo Guenbu trostruki strijelac za Croatiju Mannheim

Od 60. minute trener Claudio odlučuje odmarat igračce te dati priliku novim igračima. Prvi ulazi Boris Kojadin za Miljenka Mrkonjića, koji je dotad pružio odličnu igru. Uljuljani visokim vodstvom i vrućinom, igra Croatije polako pada. Gosti pokazuju kako su već duže u pripremama nego domaći igrači i zahvaljujuć boljim trkačkim mogućnostima preuzimaju igru i u šest minuta igre postižu dva zgoditka smanivši rezultat na 6:4. Trener Croatije brzo reagira i osvježava svoju momčad čak trojicom igrača. Ulazak Tonia Jezerčića, Davida Prskala i Dragana Primorca donio je više trke u igri hrvatske momčadi. Nakon što gosti nisu uspjeli još ozbiljnije ugroziti pobjedu Croatie, Patrick Guenbu postiže svoj treći pogodak i povećava rezultat na konačnih 7:4.

Neočekivano jaka Croatia iznenadila je favoriziranu momčad iz višeg ranga natjecanja. Bila je to pobjeda za koju je zaslužan čitav tim. Teško je izdvojiti igru bilo kojeg pojedinca jer je momčad Croatije super funkcionirala na terenu i svaki pojedinac je bio jednako zaslužan za tu visoku pobjedu. Iako su primljena 4 pogotka, to nije sramota protiv jakog Ladenburga. usto, Croatia je igrala jako ofanzivno, zbog čega se automatski ostavljalo prostora gostima za protunapada, što su oni u nekoliko navrata i iskoristili.

Za Croatiju igrali su F. Živković, M. Oršolić, I. Oršolić, M. Dominković, S. Šero, Z.Grbavac, N. Dominković, E.Kovre, M.Mrkonjić, I. Živković i P.Timamo Guenbu.