Ivan Perišić (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina/EPA

SJAJAN NASTUP: Perišić strijelac pobjedonosnog zgoditka za Intera protiv Chelseaja

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je strijelac drugog pogotka za milanski Inter koji je u sklopu “International Champions Cupa” u Singapuru svladao engleskog prvaka Chelsea sa 2-1 (1-0).

Perišić je doveo svoju momčad u vodstvo od 2-0 u 53. minuti nakon što je prošao po lijevom krilu i prizemnim udarcem svladao Thibauta Courtoisa.

Inter je poveo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena preko Stevana Jovetića. Courtouis je obranio Crnogorčev udarac s bijele točke, ali je Jovetić uspio odbijanac pospremiti u mrežu. Konačnih 2-1 postavio je Geoffrey Kondogbia nepromišljenim autogolom u 74. minuti kada je gotovo sa sredine igrališta lobao vlastitog vratara.

Perišić je igrao za Inter do 71. minute baš kao i Marcelo Brozović.

Ovo je treća pobjeda Intera na njegovo azijskoj turneji u isto toliko utakmica. Prošloga tjedna svladao je Lyon, a prije dva dana i njemačkog prvaka Bayern.

Po završetku prošloga prvenstva na klupu “crno-plavih” sjeo je donedavni trener Rome Luciano Spalletti koji je, ako je suditi po rezultatima pripremnih utakmica, vrlo brzo razbudio momčad Intera koja je prošlu sezonu završila na sedmom mjestu u Serie A.