Senzacionalna predstava NK Croatie Zürich: Petarda u gostima kod FC Uniteda

FC United ZH – NK Croatia 2:5 (1:2)

Senzacionalna predstava NK Croatie u gostima kod FC United koji se zasigurno nije nadao ni u snovima da će biti četvrta momčad po redu koja će biti poražena od NK Croatie. NK Croatia je u četiri uzastopne pobjede, tri u gostima i jednu na domaćem terenu postigla 22. pogotka i sa gotovo začelja ljestive popela se na 6. mjesto.

Igrači su u utakmicu ušli staloženo i hrabro te su na terenu diktirali tempo i razvoj utakmice. Dodavanjima od noge do noge domaćin je bio nemoćan da ozbiljnije ugrozi vrata Croatie.

U 25. minuti Dario Perković postiže prvi pogodak na utakmici za NK Croatiu, vrhunski je pospremio loptu u mrežu pravim euro pogotkom. Ipak desetak minuta kasnije domaćin pogađa za izjednačenje, a dvije minute su prošle kad je kapetan Croatie Stanislav Blažanović zabio za vodstvo Croatie.

U drugom poluvremenu nakon tri minute igre kapetan Blažanović opet pogađa za vodstvo od 1:3.

Nekoliko minuta kasnije u listu strijelaca upisuje se i Marko Prskalo, a u 71. minuti Martin Vundač zabija peti pogodak za Croatiu. Domaćin ipak uspjeva zabiti i svoj drugi pogodak no na tome je i ostalo do kraja utakmice.

Iako vrlo rastrčani igrači FC Uniteda nisu uspijevali više ugroziti vratara NK Croatie Giuliana Škaru koji je sa nekoliko vrlo dobrih reakcija i obrana također zaslužan da je rezultat na kraju ostao povoljan za Croatiu. Bilo je naravno i dosta situacija u kojima nisu realizirani pogotci, ali ipak Croatia može i mora biti zadovoljna rezultatom jer zabiti pet puta na utakmici nije mala stvar, a u Croatiji se to događa već četvrti puta za redom što se već odavno nije dogodilo.

Pogotke za Croatiu su postigli: 25′ Dario Perković, 38′ Stanislav Blažanović, 48′ Stanislav Blažanović, 56′ Marko Prskalo, 71′ Martin Vundač.

Igrači su naravno zadovoljni, kao i trener Čurić te članovi uprave kluba koji nisu skrivali zadovoljstvo prikazanom igrom i rezultatom.

Sljedeća utakmica igra se na domaćem terenu 21.05.17 u 14:00 sati, NK Croatia dočekuje FC Espanol Iberia druga vrlo agresivna momčad u grupi no budući da NK Croatia trenutno odlično igra ne očekuju se veliki problemi glede igre, ali sa Iberiom se nikada ne zna.

Sastav NK Croatia: G. Škara, D. Crnković, M. Jelečević,  A. Jukić, D. Dežić, S. Blažanović (C), S. Laštro, A. Prcela, D. Komin, M. Prskalo, L. Lapenda.

Još su igrali: M. Vundač, M. Stjepanović, Dario Perković i M. Vučur.

Trener: R. Čurić.