Glavni oslonci igre Croatije Frankfurt Oliver Andrić (lijevo) i Dominik Mihaljević (desno) Foto:Fenix Magazin

Senzacionalna pobjeda Croatije Frankfurt – u gostima savladali drugoplasirani Griesheim

SV Griesheim Tarik -FC Croatia 3: 4 ( rezultat poluvremena 1:2)

U odličnoj nogometnoj predstavi momčad Croatije Frankfurt u gostima je savladala drugoplasiranu momčad Griesheim Tarik rezulatom 3:4.

Iako nekompletna Croatia je ušla u utakmicu s namjerom da uzme bodove momčadi koja se bori za ulazak u višu ligu. Od samog početka Hrvati su krenuli napadački već u 8. minuti. Mladi napadač Ivan Propadalo postiže zgoditak na dodavanje Olivera Andrića. Radost navijača Croatije još se nije bila ni stišala a već u 12. minuti Tomislav Šandrk na dodavanje Grančića povećava vodstvo Croatije na 0:2.

Tek pred kraj poluvremena, točnije u 41. minuti domaćini smanjuju rezultat na 2:1.

U drugom poluvremenu momčad Griesheima, kojoj su bili potrebni bodovi za borbu za prvo mjesto krenula je odlučnije ali i otvorenije s dosta propuha u obrani.
Riskantnu igru domaćina kažnjava Denis Grančić i to je 1:3 za Croatiju.

U obostranoj otvorenoj igri domaćini su smanjili rezultat na 2:3 da bi onda u 88. minuti stigli do izjednačenja.

No, raspoloženi Denis Grančić koji je prije toga propustio jednu stopostotnu priliku iz brzog kontra napada postiže zgoditak i donosi pobjedu i tri nova boda Croatiji.

Na kraju je to ipak bila zaslužena pobjeda hrvatske momčadi koja je pokazala odličnu igru te znala kazniti domaćine kad su krenuli otvoreno na sve ili ništa.

S nova tri boda Croatia je učvrstila osmo mjesto u sredini ljestvice.

Sastav Croatije: Jurić, Andrić (od 60. Ćurić), Hrvoje Drlje, Miro Drle, Bračić, Šandrk (od 70. Lovrić), Puljić, Propadalo (od. 80. Bešlić), Blažeković, Grančić, Mihaljević

SV Griesheim Tarik ll – FC Croatia ll 5:1

Druga momčad Croatije prekinula je niz odličnih igara i u nedjelju doživjela težak poraz od druge momčadi Griesheima. Jedini strijelac za Croatiju bio je Petar Bešlić.

Sastav FC Croatije: Filatow, Beslić, Amanatidis, Budimir, Jeličić, Josip Puljić, Jerković, Križanac (od 44. min Galić) , Periša, Todorić, Vidović

Osim pobjede prve momčadi Croatije uspješna u ovom kolu bila je i momčad Croatije Soma. Veterani Croatije kao gosti savladali su Fortunu Frankfurt Soma rezultatom 1:5.

Dvostruki strijelac za Croatiju bio je trener i igrač Zdravko Galić dok su po jedan gol postigli Ćurić, Miloloža i Grbeša.

Sastav Croatije Soma: Đuro, Konta, Sumić, Grančić, Mihaljević, Miloloža, lveljić, Galić, Grbeša Majdandžić, Ćurić

Iduću utakmicu prva i druga momčad Croatije igraju u utorak 1. svibnja u gostima kod TSG Niederrad. Utakmice počinju u 13 i 15 sati. Adresa igrališta u Niederradu je: Hahnstraße