Kapetan Marin Bago, Danijel Koturic i Mato Dukić /Foto: D. Pavić

Senzacionalna 3:1 pobjeda Posavine Frankfurt nad Makkabiem

FC Posavina Frankfurt – TuS Makkabi Frankfurt 3:1 (1:1)

Pred 60-tak gledatelja Posavina Frankfurt je u srijedu navečer odigrala zaostalu utakmicu i na svom igralištu u Riederwaldu ostvarila veliku pobjedu nad jakom momčadi Makkabia, koja se bori za vrh tablice. Bila je to druga uzastpna pobjeda igrača trenera Marijana Madžarevića.

Utakmica je počela jako dobro za Posavinu. Već u 3. minuti Posavina dolazi do pogotka kada vratar Dario Iljazović ispucava daleko loptu a Danijel Koturic je najbrži u kontri kada prebacuje vratara gostiju za 1:0 Posavine.

Nakon doživljenog šoka, Makkabi se polako oporavlja i Hrvat u njihovim redovima Branislav Glamočanin u 20. minuti donosi izjednačenje lob udarcem kojeg vratar Posavine ne uspijeva zaustaviti i to je 1:1.

U nastavku utakmice obje momčadi rade izmjene. Kod Posavine Franjo Oršolić, koji  je ušao umjesto Patrika Udovičića, stvarao je dosta problema obrani Makkabia. Tako je Oršolić izborio korner iz kojeg Mato Dukić neobranjivo šutira u gornji lijevi kut za 2:1. Bila je to 53. minuta.

Nakon toga Makkabi kreće još ofanzivnije, gosti stvaraju nekoliko prilika ali uzalud. A onda je sijevnula preko lijeve strane kontra Franje Oršolića koji u 65. minuti dodaje za kapetana Marina Bagu a ovaj sigurno zabija za 3:1 .

Zadnjih 25. minuta Posavina se branila i obranila zasluženu pobjedu koja joj donosi velika tri boda i 13. mjesto na ljestvici Kreisoberlige Frankfurt.

Trener Marijan Madžarević je bio jako zadovoljan igrom i pokazanim moralom svojih igrača koji nisu klonuli duhom ni kad je protivnik izjenačio.

-Pokazali smo da se možemo nositi i sa jakim protivnicima. Drago mi je da smo na utakmici napravili dosta od onoga što radimo na treninzima, kazao je zadovoljni trener Posavine Marijan Madžarević.

Sastav: Dario Iljazović – Marin Bago (C), Saša Čančarević, Mario Pejić, Ante Peko – Dragan Budimir, (od 59. Mato Spijonjak), Stjepan Piljic, (od 83. Mario Krajina), Anto Pejić, Mato Dukić – Danijel Koturić, Patrik Udovičić (od 46. Franjo Oršolić). Rezervi vratar: Danijel Pavić

Iduću nedjelju, u 14,45 sati, Posavina igra na svom igralištu u Riederwaldu utakmicu protiv trenutačno prve momčadi na ljestvici Griesheim Tarik. Druga momčad Posavine igra u 13,00 sati protiv Tarik II, dok u srijedu igra zaostalu utakmicu protiv druge momčadi Makkabi II.Adresa igrališta je: Volgersbrunnenweg 3, 60386 Frankfurt – Riederwald