SC Croatia Mülheim doživjela težak poraz na domaćem terenu od SV Heissen sa 0:4

Croatia iz Mülheima doživjela je težak poraz na domaćem terenu u osmom kolu Kreislige A.  Izgubila je sa visokih 0:4 (0:2) od jako dobre momčadi SV Heissen.
Samo početak utakmice nije naslućivao na ovakvu završnicu. Prvih 20-tak minuta Croatia je jako dobro kontrolirala utakmicu. Uz nekoliko pokušaja prema naprijed, čak su imali najzreliju prigodu do tog dijela utakmice ali napadači nisu uspjeli realizirati svoju šansu.

Gosti su oba svoja gola postigli iz slobodnih udaraca pri čemu im je pomogao i hrvatski vratar Ivić jer se u oba slučaja nije dobro postavio, ni on ni živi zid, što su gosti znalački iskoristili.

Drugo poluvrijeme krenulo je loše po Crotiju. Od 55.minute igrali su sa igračem manje (drugi žuti) te se doveli u još težu situaciju. Jako dobra momčad kao  SV Heissen svoju brojčanu premoć znala je iskoristili te su do kraja susreta zabili još dva pogotka za konačnih 0:4.Croatia Muelheim (1)

U zaostaloj utamici koju je Croatia odigrala u četvrtak 04.listopada u gostima kod DJK Wanheimerort osvojila je sva tri boda pobjedivši sa 1:0. Pogodak za Croatiu postigao je Ricardo Weidenbruch.

Croatia sljedeći nastup ima u nedjelju 14.listopada u gostima kod  TSV Bruckhausen. Početak ovog susreta je u 15 sati.

SC Croatia Mülheim: I.Ivić, Šimić, Čolić, Lo Bue, Pahner, Weidenbruch Redzepi, Broel, Fofana, R.Ivić, Filipović, klupa; Akcay, Vrkić , Falkenstein, Spilker i Ates, trener D. Autieri

B-jugend Croatie Mülheim uspjela je ostvariti i svoj drugi ovosezonski bod u Niederrheinligi (Druga njemačka liga tog uzrasta) te tako ubilježiti drugu utakmicu za redom bez poraza.  Odigrali su na svom terenu 2:2 sa momčadi VfB 03 Hilden.

Fenix-magazin/Zvonko Bosnić / Foto: Croatia Muelheim