Saša Čančarević u sudačkoj nadoknadi donio 2:1 pobjedu Posavini Frankfurt protiv lidera prvenstva

Posavina Frankfurt napravila je u nedjelju na svom terenu iznenađenje 17. kola Kreisoberlige Frankfurt kada je pred stotinjak navijača zgoditkom u sudačkoj nadoknadi pobjedila sa 2:1 i osvojila sva tri boda protiv lidera prvenstva momčadi SV Griesheim Tarik. Bila je to treća u nizu pobjeda Posavine, koja se digla na 12 mjesto na ljestvici.

FC Posavina Frankfurt – SV Griesheim Tarik 2:1 ( 0:1 )

U prvom poluvremenu gosti su pokazali kako nisu slučajno prvaci jesenskog dijela prvenstva. Igrali su dobro, pogotovo u prvih 15 minuta kada se Posavina samo branila. Svoju terensku nadmoć gosti su konkretizirali u 34. minuti iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara. Vratar Posavine nije najbolje reagirao i gosti su vodili sa 0:1.

Nakon odmora na terenu je bila skroz drugačija slika utakmice. Posavina je napadala a gosti su se povukli i najčešće prekršajima zaustavljali napadače Posavine. I navijači Posavine su počeli bodriti svoje igrače tako da se stvorila fantastična atmosfera. Trener Marijan Madžarević je s klupe davao upute svojim napadačima. I onda u 83. minuti izjednačenje. Anto Pejić spretno zabija za 1:1. Poneseni dobrom igrom i navijanjem navijača igrači Posavine ulažu krajnje napore ne bi li stigli do još jednog pogotka. Igrala se sudačka nadoknada kada u zadnjoj akciji Mario Pejić sa lijeve strane ubacuje loptu u sredinu za Saša Čančarevića koji glavom zabija u vratarov gornji desni kut za pobjedu hrvatske momčadi od 2.1.

Radost Posavine nije pokvarilo ni dobivanje žuto-crvenog kartona Mate Đukića na samom kraju utakmice. Nakon utakmice slavlje Posavine je nastavljeno kod Mavisa gdje se jelo i pilo nazdravljajući pobjedi hrvatske momčadi.

Sastav Posavine: Dario Iljazović – Marin Bago (C), Saša Čancarević, Mario Pejić, Ante Peko – Dragan Budimir, (od 51. Mato Spijonjak), Stjepan Piljić, Anto Pejić, Mato Dukić – Danijel Koturić, (od 86. Mario Krajina), Patrik Udovičić, (od 46. Franjo Oršolić). Rezervi vratar: Danijel Pavić.

Iduću utakmicu prva momčad Posavine igra u sljedeću nedjelju u 14,45 h u gostima kod 2. SpVgg Fechenheim 03.

Druga momčad Posavine, koja je ovo kolo dobila utakmicu bez borbe s 3:0 zbog nedolaska protivnika, igra u srijedu kod kuce protiv TuS Makkabi II u 20 sati, dok u nedjelju u 13 sati igra isto u gostima kod SpVgg Fechenheim II.