Glavni oslonci igre Croatije Frankfurt Oliver Andrić (lijevo) i Dominik Mihaljević (desno) Foto:Fenix Magazin

Sa sedam prinova Croatia Frankfurt poražena u pripremnoj utakmici protiv Rot Weiß

SG Rot Weiß – Croatia Frankfurt 3:2 (1:0)

U prvoj pripremnoj utakmici protiv momčadi Rot Weißa, novi član Kreisoberlige Frankfurt Croatia Frankfurt je izgubila rezultatom 3:2. Suprotno onom što pokazuje rezultat, nije to bila loša igra “nove” Croatije. Trener hrvatske momčadi Andreas Schäfer, koji je po majci Hrvat, od početka je utakmice dao priliku petorici od sveukupno sedmorici novih prinova Croatije u ljetnom prijelaznom roku.

Još neuigrana obrana hrvatske momčadi popustila je u 22. minuti kada momčad domaćina, koja se natječe u Hessenligi, dolazi u vodstvo od 1:0. Nakon toga Croatia preuzima igru u svoje ruke. Nizaju se napadi iz kojih se stvaraju poluprilike i prilike ali nažalost po hrvatsku momčad nema promjene rezultata.

U drugom poluvremenu povratnik u momčad Croatije Dominik Mihaljević, na sebi svojstven način, udarcem glavom na nabačaj Marića izjednačuje rezultat u 58. min na 1:1. Nadmoć Croatije rezultatski je ostvarena u 67. minuti kada Puljić, na odlično dodavanje Lovrića u 67. minuti, dovodi hrvatsku momčd u vodstvo od 1:2. Šteta što u tom razdoblju Croatia nije realizirala još nekoliko prilika.

Nakon što su oba trenera dali priliku novim igračima, u zadnjih dvadestak minuta gosti su s(p)retniji i golovima u 78. i 88. minuti dolaze do pobjede od 3:2.

Croatia Frankfurt 2017-2018Sastav Croatije: Jurić, Andrić, Dominik Mihaljević (Branko Ćurić),  Lovrić (Amanatidis), , Vidović, Marko Marić, Božinović, Mateo Bakula (Marko Križanac), Ivan Propadalo (Miloloža), Ivan Puljić,  Denis Grančić (Lovro Vuković),

U ovogodišnjem ljetnom prijelaznom roku Croatia Frankfurt je dobila sedam novih igrača među kojima je i Dominik Mihaljević, povratnik iz redova TUS Makkabi. Novi igrači su Ivan Propadalo (FSV 1910 Bergen), Daniel Medvidović (FFC Olympia 1907), Mateo Bakula (SV 1894 Sachsenhausen), Branko Ćurić (SG Rot-Weiss) Lovro Vukovski (FC Stupnik – Hrvatska), Ivan Puljić (SG Rot-Weiss).

Redove Croatije napustili su Miljenko Mrkonjić, koji je zbog nastavka studija prešao u Croatiju Mannheim i Marko Rimac, koji je prešao u FV Hausen. Redove Croatije napustili su još Ivan Hrskanović, Hrvoje Drlje i Anto Matić. Dosadašnji kapetan Croatije Marijan Lažeta prešao je u Ober-Rosbach ali je, prema najnovijim informacijama, izvjestan njegov povratak i nastavak igranja za Croatiju Frankfurt.