Sa 10 igrača Croatia Karlsruhe u produžetku zabila 4 zgoditka za pobjedu u kupu

SV NK Croatia Karlsruhe – FC West II 4 : 0 ( 0:0)

Na kraju je stajalo 4:0 za Croatiju

U susretu prvog kola Krombacher Pokala podsaveza BFV, domaćin NK Croatia Karlsruhe tek je u produžetku utakmice uvjerljivo je savladala momčad FC West II sa visokih 4:0. Nakon neriješenih test utakmica protiv B ligaša DJK Durlach i A ligaša VSV Büchig te osvojenog Afro-europskog turnira, utakmica prvog kola kupa bila je prva prava natjecateljska utakmica hrvatske momčadi koja računa na ulazak u B klasu. Sam podatak kako gostujuća momčad nije uputila ni jedan pravi udarac na gol Croatije pokazuje odnos snaga na terenu.

Nakon što je sudac u 77. minute igre dao Tomislavu Maras žuto crveni karton nakon izvođenja kornera u korist NK Croatie (navodno je u skoku laktom udario gostujućeg igrača, što nitko osim suca nije vidio), hrvatska momčad je do kraja morala igrati s igračem manje.

Unatoč tome, igrači Croatije nisu pali ni moralno ni kondicijski. Vidjelo se to i u produžecima 2 x15 minuta kada je Croatia nastavila sa napadima. Mrežu gostiju načeo je Saša Culović nakon samo 5 minute igre u produžetku. Protivnik je tada potpuno pao. Petar Golubić je povećao na 2:0 u 100 minuti, da bi Teo Omić lijepom akcijom u 114 minuti povećao rezultat na 3:0. Za konačnih 4:0 pobrinuo se igrač utakmice Petar Kramarić Krama u 116 minuti. Na kraju moramo reći kako je to bila velika predstave hrvatske momčadi koju već u srijedu čeka nezgodan protivnik A ligaš ASV Hagsfeld u 18.30 na domaćem terenu u Rüppurru.

Croatia: Nenad Oravec, Krešo Mirosavljević, Rafo Tomić, Darijo Plećaš, Vanja Golubić, Petar Golubić, Petar Kramarić, Tomislav Maras, Denis Jurić, Richard Pfannendörfer, Teo Omić, Marko Kralj, Saša Culović, Franjo Gluhak, Vedran Metelko, Michael Brecht. Strijelci za NK Croatia Karlsruhe: Culović , Golubić, Omić i Kramarić.