S novim trenerom Croatija Karlsruhe ubilježila i drugu pobjedu zaredom

DJK Durlach – NK Croatia Karlsruhe 0:3

U zadnjih mjesec dana mnogo se toga dogodilo kod Croatije. Nakon poraza Croatije od FSSV Karlsruhe sa 2:0, ostavku je dao trener Andreas Blaha. Iako je ostavka bila u okviru sportskih, pa i  prijateljskih odnosa, igrači i uprava su bili pomalo šokirani takvom njegovom odlukom.
Realno gledajući, trener je dobro radio ali rezultatski neuspjesi su bili takvi da je bilo samo pitanje vremena kada će kap vode preliti čašu.

Momčad je predložila upravi da igrač Tomislav Maras zajedno s Ivicom Brkljačom preuzmu kormilo Croatije. Nakon dva uzastopna poraza te prošlog vikenda iznenađujuće pobjede u gostima protiv SV Blankenloch rezutatom od 2:1, bilo je teško predvidjeti kako će hrvatska momčad proći na gostovanju kod DJK Durlach, koji je imao 3 boda manje od Croatije.

Po vrlom teškom i kišom natopljenom terenu Croatia je bolje ušla u utakmicu, preuzela je inicijativu, napadala i stvarala prilike. Nakon izborene lopte Ivana Matešića i njegova dobrog dodavanju, Mišel Pocrnja u 22. minuti dovodi svoju momčad u zasluženo vodstvo od 0:1. U 40. minuti obrambeni igrač domaćina ruši u svom kaznenom prostoru Ivana Biljka i sudac bez okljevanja pokazuje na bijelu točku.
Tomislav Maras preuzima odgovornost i topovskim udarcem pogađa gredu. Lopta se odbija do Ante Galića koji odlično reagira i pogađa mrežu za 0:2.

U nastavku igre protivnik je bio nešto opasniji ali bez nekog značajnog učinka. I Croatijini napadaći su imali nekoliko poluprilika ali ih nisu ih iskoristiti. Tek u 82. minuti Tomislav Marasu zabija za konačnih 3:0.
Marasov pogodak je bila točka na “i” odlične predstave hrvateke momčadi koja je zadnijh 8 minuta rutinerskih utakmicu privela kraju. Zadnji sučev zvižduk dočekan je uz veliki pljesak upućen hrvatskim igračima.

Croatia Karlsruhe  trenutačno zauzima 11 mjesto na ljestvici sa osvojenih 17 bodova i gol razlikom 23:25

Sastav Croatije: Nenad Oravec, Krešimir Mirosavljević, Vanja Golubić, Hrvoje Jurleta, Rafo Tomić, Mišel Pocrnja, Ivan Matešić, Anto Biljaka, Tomislav Maras, Ante Galić (od 62. Ivica Brkljača), Jozo Lovrić (od 46. Slaven Križanić). Na klupi za pričuve još je bio Marko Kralj.Strijelci za Croatiju: Mišel Pocrnja za 0:1 u 22., Ante Galić u za 0:2 u 40. i Tomislav Maras za 0:3 u 82. minuti

Iduću utakmicu Croatija igra 30.studenog u 19,30 sati na domaćem terenu protiv momčadi SV Staffort i 04. prosinca u gostima kod FG Rüppurr u 14 sati.