Arhivska snimka Croatie Mannheim

S dva igrača manje, Croatia Mannheim pobijedila Ilvesheim i zadržala prvo mjesto na tablici

Spvvg 03 Ilvesheim – Croatia Mannheim 1:2 (0:0)

U 14. kolu Kreisklase A2 – Mannheim, Croatia Mannheim je na gostovanju kod Spvvg  03 Ilvesheim zabilježila pobjedu od 1:2.

image0011Valja napomenuti kako je gostovanje u Ilvesheimu (Spvvg 03 Ilvesheim je prošle godine igrao višoj ligi  (Kreisliga), uviijk bilo teško za Croatiju i u prošlosti Hrvati nisu dobro prolazili. Gotovo redovito su gubili s većom gol razlikom te s više žutih i pokojim crvenim kartonom.

No, ovaj put nije bilo tako. Iako u prvom poluvremenu nije bilo nekih značajnijih prilika, osim jedne kada je vratnicu pogodio Patrick Timamo Guenbu u 26. minuti, na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu Hrvati ulaze u utakmicu odlučnije i oštrije –  željeli su pobjedu nad Ilvesheimom. Igrala se 54. minuta kada Marijanović izvodi slobodni udarac te ubacuje loptu u kazneni prostor, a Kamerunac Patrick Timamo Guenbu zakucava loptu u mrežu za 0:1 za Croatiju.

Nedugo potom, u 62. minuti Ivica Perić sjajnim skokom u šesnestercu povisuje vodstvo Croatije na 0:2. Nažalost, dvije minute kasnije kapetan Hrvata Radišković dobiva drugi žuti karton i mora napustit travnjak.

Domaćini su tada osjetili kako bi mogli doći do izjednačenja te okrenuti rezultat u svoju korist. Ali obrana Croatie Mannheim im to nije dozvolila.

Usto, hrvatska momčad izmjenama nastoji osvježiti momčad i ukrasti pokoju minutu. Tako Andrija Marijanović napušta travnjak u 80. minuti a umjesto njega u igru ulazi Alen Blažević. Dvije minute kasnije domaćini kreću u napad, Brajković pokušava zaustaviti napad domaćih na sredini terena te dobiva udarac u zglob i ostaje ležati na travnjaku. Domaćini nastavljaju svoj napad. Hrvati na trenutak zastaju misleći da će domaćin izbaciti loptu izvan travnjaka. Ali ne, napadači Ilvesheima dolaze do kaznenog prostora i najbolji strijelac lige Kevin Achtstter šalje loptu iza vratara Tadića. Rezultat je 1:2 za Croatiu Mannheim. S igračem manje croatia je .

Još 8 minuta regularnog vremena  Croatia je morala izdržati kako bi ostvarila pobjedu protiv jakog protivnika. A izdržala je napadačkom izgrom koja je mogla donijeti ploda nakon kontranapada preko Šere. On šalje upotrebljivu loptu brzom Pitloviću koji bježi obrani Ilvesheima te ide jedan na jedan protiv vratara. Ali vratar domaćina odlično reagira i hvata loptu. Šteta za propuštenu priliku kojom je Pitlović je mogao stavit točku na i.

Trener Croatie Mannheim Claudio Poleti napravio je do kraja još dvije taktičke izmjene. Domaćinu nije pomoglo ni to što je sudac pokazao da će se igrati još 3 minuta produžetka. Tananih živaca Blažević pravi prekršaj u 91. nakon čega nabija loptu preko tribina i sudac mu pokazuje drugi žuti karton te i on mora napustiti travnjak. U zadnjim minutama igralo se agresivno s obje strane. Tek u 94 minuti sudac označava kraj utakmice.

Iako su Hrvati završili s dva igrača manje, hrvatska momčad je održala rezultat i zasluženo osvojila 3 boda s kojima su ostali na prvom mjestu u ligi.

Croatia Mannheim: Tadić (G), Marinić, Radišković(K), Šero, Perić, Oršolić, Kovre, Brajković, Marijanović, Kamerunac Patrick Timamo Guenbu i Pitlović. Rezervni igrači: Blažević, Šugić, Jouwe Mazedjov, Brnić, Prskalo te Grbavac .
Ponajbolji u redovima Croatije: Perić, Brajković i Patrick Timamo Guenbu.

Sljedeće nedelje 27.11.2016 u 14;30 Croatia Mannheim igra na domaćem terenu protiv Leutershausena. Hrvati nemaju niti jedne izgubljene utakmice u ovoj polusezoni kod kuće.