Rukometaši PPD Zagreb opet izgubili od Kielcea

U susretu 8. kola skupine B Lige prvaka u nedjelju su rukometaši PPD Zagreba izgubili u gostima od europskog prvaka Kielcea sa 25-29 (12-11), pa je hrvatski prvak ostao na posljednjem mjestu u skupini s jednom pobjedom i sedam poraza. Prije 11 dana od istog protivnika su u Varaždinu poraženi sa 23-26.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, koje su Zagrebaši završili sa golom prednosti (12-11), tako je bilo i u prvih sedam minuta nastavka (15-15). No, onda su za tri minute Poljaci odmakli na 19-15.

Zagreb se opet uspio vratiti, u 47. minuti je gubio minimalnih 19-20. Kielce je ponovno povećao prednost na tri gola, ali igrači Zagreba se ne predaju, pa pet i pol minuta prije kraja opet dolaze na minus jedan (23-24).

Ipak, u završnici europski prvaci rutinirano dolaze do pobjede koja ih je postavila na prvo mjesto u skupini sa 12 bodova, koliko ima i Vardar.

Kod Zagreba najefikasniji je bio Stipe Mandalinić sa 7 golova, dok su Lovro Jotić i Igor Vori zabili po 4 pogotka. Momčad Kielcea predvodio je Aguinagalde sa 7 pogodaka, Darko  Đukić zabio je 6, a Manuel Strlek 4 gola.

U sljedećem kolu, 1. prosinca, PPD Zagreb dočekuje Rhein-Neckar Löwen.