Rijeka se oprostila od Europe pobjedom nad velikim Milanom

U susretu posljednjeg, šestog kola D skupini Europske lige Rijeka je na Rujevici pred 8,000 gledatelja pobijedila Milan 2-0 i pobjedom se oprostila od Europe za ovu sezonu.

Golove za Rijeku zabili su Jakov Puljić (6) i Mario Gavranović (47).

Aktualni hrvatski prvak je na oproštaju od Europe odigrao odličnu utakmicu posve zasluženo pobijedivši talijanskog velikana. Milan je u Rijeku doputovao bez nekoliko standardnih prvotimaca jer su ‘Rossoneri’ i prije zadnjeg kola osigurali prvo mjesto u skupini, međutim to ne umanjuje pobjedu Rijeke. Nikola Kalinić nije niti doputovao u Rijeku, a Gennaro Gattuso je kod kuće ostavio i Susa, Bonaventuru, Rodrigueza, Kessiea, Calhanoglua, Borinija i prvog vratara Donnarummu.

Rijeka je povela u 6. minuti fantastičnim golom Jakova Puljića iz slobodnog udarca sa 25 metara. Domaćin je zabio gol i na otvaranju drugog dijela. Žuta je uposlio Kvržića na lijevoj strani, koji je vratio loptu u kazneni prostor do Gavranovića koji zabio u drugi kut za 2-0.

U drugom susretu iz ove skupine Austrija i AEK su u Beču igrali za prolaz. Domaćinu je trebala pobjeda, dok je Grcima bio dovoljan i bod, a na koncu je bilo 0-0. Marko Livaja je igrao do 89. minute.

Na koncu je Milan osvojio prvo mjesto sa 11 bodova, drugi je AEK s osam bodova, Rijeka je treća sa sedam bodova, a na posljednjem mjestu je Austrija sa četiri boda.