Red Star 3 potopio Hajduk Zürich

Red Star – NK Hajduk ZH 5:0

U samoj pripremi utakmice moglo se naslutiti da nedjelja neće biti dobar dan po Hajduk. Većina igrača je pomalo neodgovorno večer prije odlučila ostati u kasnom noćnom izlasku, a s obzirom da je utakmica bila na rasporedu u 10 sati ujutro, teško je bilo za očekivati da će tu istu odigrat na visokom nivou. Dok su „Bili“ još spavali, domaćini su u kratkom roku poveli sa 3:0.

Najprije u 5. minuti nakon slobodnjaka, zatim u 8. minuti nakon ubačaja, kada pogotak postiže najniži igrač na terenu i to glavom. U tim je trenucima obrana Hajduka djeovala krajnje indisponirano. U 13. minuti nakon kontakta u 16 metara sudac pokazuje na bijelu točku, koju domaćini sigurno realiziraju za povećanje vodstva od 3:0. Pokušali su se gosti trgnuti, no danas je nažalost, sve ostalo samo na pokušajima.

Trener Klasan je u pauzi pokušao trgnuti momčad, no nažalost gostiju, koji su u drugom djelu pokušali igrati otvorenije, iskusna domaća ekipa je to kaznila sa jos dva pogotka u 68 minuti te 84 minuti.Napomenimo da je u drugom djelu sudac dosudio dva jedanesterca, jedan za domaćina u 74. minuti te za goste u 87. minuti, ali su oba izvođača bila neprecizna tj. čuvari mreža su bili uspješniji.

Sada NK Hajduku preostaje grčevita borba za opstanak te se svi zajedno nadamo da će ovi mladi igrači izvuči dobru pouku iz ovog susreta. NK Hajduk u slijedećoj utakmici dočekuje FC Republiku Srpsku, pobjeda bi Hajduku itekako trebala, ako žele ostati u četvrtoj ligi.