Raspoloženi Danijel Koturić postigao četiri zgoditka za pobjedu Posavine Frankfurt u Bockenheimu

VFR Bockenheim – FC Posavina Frankfurt  2 : 6 (0:1)

Kako to pokazuje i rezultat, bila je to zaslužena pobjeda frankfurtske Posavine. Utakmica je bila jako lijepa i zanimljiva, ali samo u drugom poluvremenu. U prvom poluvremenu je Posavina napadala a domaćini  su se grčevito branili. Unatoč velikom broju poluprilika i pokoje dobre prilike, lopta jednostavno nije htjela u mrežu Bockenheima. Tek u 45. minutu kapetan Danijel Koturic Kota koristi jednu priliku i dovodi svoju momčad u vodstvo od 0:1.

Nakon odmora, Posavina je nakratko stala. Domaćini su preuzelu igru i već u 50. minuti izjednačuju za 1:1. Ali ne zadugo jer Danijel Koturić u 60. minuti opet trese mrežu za vodstvo Hrvata od 1:2. Otvorena igra na obje strane donosi novo izjednačenje u 62. minuti kada je rezultat opet izjenačen na 2:2.

IMG_4584Taj pogodak domaćina kao da je probudio „Sinove Posavine“ koji sve više stežu obrač oko vratiju domaćina. Najbolji igrač utakmice Danijel Koturić u 70. minuti postiže i svoj treći zgoditak za vodstvo Posavine od 2:3. Novi, četvrti svoj zgoditak kapetan Posavine postiže u 85. minuti iz jedanaesterca 2:4.

Bio je to kraj nadanja domaćina iz Bockenheima. Do konca utakmice u strijelce su se još upisali Ante Peko u 89. minuti i Franjo Oršolić u drugoj minuti nadoknade (90.+2.) za konačnih 2:6. Bila je to najbolja igra Posavine u zadnjih mjesec dana. Novom pobjedom, sveukupno petom u ovom dijelu prvenstva te dva neriješena rezultata i pet poraza, Posavina zauzima osmo mjesto sa 17 bodova i gol razlikom 25:23.

Sastav: Matej Marković- Marko Sudić, Matija Živković, Ilija Pavić, Mario Pejić, Ante Peko, Mato Đukić, Franjo Oršolić, Dragan Budimir, Danijel Koturić i Marin Bago. S klupe su ušli: Ivan Božić, Marko Lušić, Mario Krajina i Danijel Pavić (rezervni vratar).

Druga momčad Posavine u Bockenheimu je savladala drugu momčad Bockenheima sa 0:2. Strijelci su bili Eduardo i Nikica Barišić.

Iduću nedjelju obje momčadi Posavine igraju u gostima kod Rödelheimer FC. Prvu utakmicu igraju druge momčadi u 13,00 sati dok prve momčadi igraju u 15,00 sati.  – FC Posavina Frankfurt u 15 sati