Raspoloženi Ante Pejić dvaput zabio za 5:2 pobjedu Posavine Frankfurt

U odgođenoj utakmici od prošle nedjelje zbog snijega, Posavina Frankfurt je na igralištu kod FSV Bergen, gdje Posavina na umjetnoj travi trenira petkom, ubilježila uvjerljivu pobjedu od 5:2 protiv momčadi Westenda.

FC Posavina Frankfurt – SG Westend Ffm  5:2 (2:1)

Igrači hrvatske momčadi ušli su motivirano u utakmicu  i već u 7. minuti, nakon odlične obrane gostujućeg vratara, lopta je došla do Ante Pejića koji zabija za vodstvo Posavine od 1:0. Igrače Posavine nije omela mala greške obrane kada gosti nakon kornera izjednačuju na 1:1 u 25. minuti. Dvije minute kasnie Posavina opet vodi a zgoditak za 2:1 je postigao Ante Peko. Iako je do kraja poluvremena Posavina dominirala, do promjene rezultata nije došlo.

Nakon poluvremena kapetan Marin Bago u 49. minuti lijepim šutom u donji lijevi ćošak povećava rezultat na 3:1. U 63. minuti, nakon puno prekršaja s obje strane, Marin Bago dobiva žuto-crveni karton. Gotovo pola sata Posavina je igrala s igračem manje, što se na igri nije puno osjetilo. U 70 minuti Posavina dobiva kazneni udarac a staloženi Anto Pejić zabija za 4:1. Nakon što su gosti u 81. minuti smanjili na 4:2, u 88. minuti Mato Đukić zabija za uvjerljivu pobjedu od 5:2.

-Bila je  to jako važna pobjeda naše momčadi koja je u zadnjih 5 utakmica osvojila 12 bodova i nalazi se na 12. mjestu na tablici,  rekao je sdirektor Posavine Pero Bošnjak.

Sastav FC Posavina Frankfurt: Dario Iljazovic – Marin Bago (C), Sasa Cancarevic, Ante Peko, Mario Pejic – Stjepan Piljic (od 65. Dragan Budimir), Mato Djukic, Mato Spijonjak, Anto Pejic – Mario Krajina (od 54. Franjo Orsolic), Patrik Udovicic (od 81. Anto Matic). Pričuvni vratar Danijel Pavić.

U nedjelju 10. prosinca Posavina igra u gostima kod FC Kalbach II. Adresa igrališta u Kalbachu je: Am Hopfenbrunnen 51, 60437 Frankfurt-Kalbach. Utakmica počinje u 14:30 sati. Igrači i uprava Posavine Frankfurt pozivaju svoje navijače da dođu dati podršku svojoj momčadi u  zadnjoj  utakmici ove sezone.

Druga momčad Posavine je bila slobodna ovo kolo te jednako kao i prva momčad igra svoju zadnju utakmicu u ovoj godini isto u nedjelju u 14:30 sati kod SC Riedberg. Adresa SC Riedberg je: Altenhöferallee 189, 60437 Frankfurt-Riedberg.