Prva pobjeda Hajduka iz Zuricha u trećem kolu prvenstva

DIETIKON( 3) : HAJDUK (1) 1:3(0:0)

Hajduk ZH
Hajduk ZH u bijelim dresovima

Bili iz Zuricha su konačno obradovali svoje navijače i prijatelje. Tek nakon pet kola, ostvarena je prva pobjeda. Ove sezone Hajduk je krenuo u prvenstvo sa jako mladom momčadi.
U prvom djelu najizgledniju priliku za zgoditak je imao Delić ali domaći vratar je bio na mjestu.

Odlična igra Hajduka nastavljena je i u drugom dijelu. Prvu pravu pomutnju u obranu domaćina unio je povratnik Zugo. U 68 minuti Kafadar šalje loptu Klasanu koji izbjegava zaleđe, izlazi sam pred vratara domaćih i poentira za 0:1. Svega par minuta kasnije,  u 74 minuti  Zugo asistira Kafadaru za vodstvo Hajduka od 2:0. Bili tu nisu stali, pa u 84 minuti na 0:3 povećava Gavran. I kad se očekivao kraj susreta, domaćini u drugoj minuti produžetka dođe do počasnog zgoditka i konačnog rezultata od 1:3.

Težak i trnovit put čeka mladu momcad Hajduka. Za razliku od prošle sezone, i rekonstrukcije momcadi iz koje su neki otišli samovoljno a nekima se uprava Hakduka zahvalila, u ovogodišnjem sastavu je veliki broj novih igrača koji neosporno imaju talent ali isto tako rade i “dječačke” pogreske. Veseli što je već drugu utakmicu na golu Hajduka odradilo novo pojačanje Erik Došek. Erik je rođen u Sloveniji a po ocu je iz Dalmacije, točnije iz Biograda. Prije dolaska u Švicarsku igrao je u 2-Slovenskoj ligi.

Sastav Hajduka: Dosek (C), Suta, Petričević, Zugo, Katušić, Delić, Gazilj M, Mišković, Kafadar, Šarić, Osmani. Još su igrali Gavran, Klasan i Bradar. Treneri Igor Klasan i Siniša Kovačević.

Za Fenix: Jakov Radanović