/ Foto: Fenix

Prva ovosezonska pobjeda Croatie Essen

Momčad Croatie Essen, pod trenerskom palicom Mihaela Škorića, ostvarila je svoju prvu ovosezonsku pobjedu. Tri boda osvojili su u gostima uvjerljivom pobjedom od 4:0 kod DJK Juspo Altenessen.
Croatia je već od početka krenula ofenzivno, što se ispaltilo već u 3. minuti igre kada je Kristian Jakovljević zatresao mrežu za 1:0.
Rano vodstvo donijelo je mirnoću u igri hrvatske momčadi, dok se u redovim domaćina osjetila velika doza nervoze. To stanje na terenu najbolje je iskoristio Marić u 33. minuti postigavši lijep pogodak. Na odmor se otišlo sa dva gola prednosti za Croatiju.
U drugom poluvremenu Hrvati su lagano prepustila incijativu domaćinu i čekala svoje prilike. Unatoč borbenosti i želji domaćina da naprave rezultatski priključak, mreža Croatie je ostala netaknuta. Na suprotnoj strani Vranjković je u 75. minuti svojim pogotkom odredio pobjednika ovog susreta. Konačnih 4:0 postigao je Rubil pred sam kraj utakmice.

Sljedeća utakmica igra se 21. rujna na domaćem terenu u 15 sati, a protivnik je SuS Haarzopf III .