Pripremne utakmice za SP u Rusiji: Pobjede Švicarske i Njemačke, remi Poljske

Nogometaši Švicarske pobijedili su Japan s 2-0 u Luganu, a Njemačka je s minimalnih 2-1 nadigrala Saudijsku Arabiju u BayAreni u Leverkusenu, u posljednjim pripremnim utakmicama pred odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Nogometaš zagrebačkog Dinama Mario Gavranović bio je u početnoj postavi švicarske reprezentacije protiv Japana, ali se nije upisao u strijelce. Rodriguez je u 42. minuti pogodio iz kaznenog udarca za 1-0, a konačnih 2-0 postavio je u 82. minuti Seferović koji je u 64. minuti ušao umjesto Gavranovića.

Švicarska Svjetsko prvenstvo otvara 17. lipnja utakmicom protiv Brazila, a Japan 19. lipnja protiv Kolumbije. Japanci će još 12. lipnja igrati pripremnu utakmicu protiv Paragvaja.

Minimalna pobjeda Njemačke

U Leverkusenu je Manuel Neuer branio prvih 45 minuta, a Marc-Andre ter Stegen u drugom poluvremenu. Nijemci su poveli u 8. minuti pogotkom Wernera nakon sjajne akcije u tri poteza, a za 2-0 je u svoju mrežu loptu skrenuo Hawsawi. Saudijci su smanjili na 2-1 u 84. minuti. Ter Stegen je obranio kazneni udarac Al Sahlawiju, ali je prvi do odbijene lopte došao Al Jassim i poslao ju u mrežu.

Za šest dana reprezentacija Saudijske Arabije igrat će protiv Rusije u Moskvi na otvaranju Svjetskog prvenstva, dok će Njemačka prvu utakmicu igrati 17. lipnja protiv Meksika.

Poljska i Čile neriješeno

U pripremnom susretu uoči početka svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, reprezentacije Poljske i Čilea su u Poznanju odigrale 2-2.

Poljska je povela 2-0,  no gosti su u nastavku susreta uspjeli izjednačiti.

Domaćin je poveo golom Roberta Lewandowskog u 30. minuti, a četiri minute kasnije već je bilo 2-0 nakon što je zabio Piotr Zielinski. U 38. minuti je Diego Valdes smanjio, a na 2-2 je postavio Miiko Albornoz u 56. minuti.

Poljska će na svjetskom prvenstvu igrati u skupini H zajedno sa Senegalom, Kolumbijom i japanom, dok Čile premda je aktualni prvak Južne Amerike, nije uspio izvaditi vizu za Rusiju.