Danijel Koturić, Anto Pejić i Mario Pejić /Foto:Danijel Pavić -Fenix Magazin

Prekinuta serija Posavine Frankfurt, nakon tri pobjede tijesan poraz kod Fechenheima

Nakon tri pobjeda zaredom, nogometaši Posavine poraženi su kod drugplasiranog Fechenheima tijesnim rezultatom 2:1.

SpVgg 03 Fechenheim – FC Posavina Frankfurt  2:1 (1:0)

Posavina je dobro ušla u utakmicu. Hrvatski napadači stvarali su probleme domaćoj momčadi. Stvorili su i nekoliko prilika ali realizacija nije bila dobra. I onda se dogodilo ono što je često u nogometu. Za neiskorištene prilike stiže kazna. Nakon prekršaja nad igračem domaćina, slobodan udarac za Fechenheim iz kojeg domaćini u 31. minuti dolaze u vodstvo od 1:0.

Nakon poluvremena opet Posavina pravi pritisak ali ništa više od toga. Domaćini u 66. minuti dolaze u vodstvo od 2:0 druk nakon nesporazuma hrvatskog vratara i njegove obrane.

Posavina tada kreće na sve ili ništa. Na ruku im die i isključenje domaćeg vratara nakon žuto-crvenog karton zbog prekršaja nad Matijom Pejićem. Siguran s bijele točke je Anto Pejić za smanjenje vodstva domaćina na 2:1 u 71. minuti. S igračem više Posavina opsjeda vrata domaćina ali hrvatski napadači ne uspijevaju doći do izjednačenja.

Šteta, jer Posavina je igrala dobro i malo je nedostajalo da izvuče jedan bod.

Sastav: Dario Iljazović – Marin Bago (C), Ante Peko, Mario Pejić, Saša Čančarević – Anto Pejić, Stjepan Piljić, Dragan Budimir (od 64. Mario Krajina), Mato Dukić – Danijel Koturić, Patrik Udovičić (od 55. Franjo Oršolić). Pričuvni igrači: Danijel Pavic (vratar) i Ivan Vorgić.

Druga momčad Posavine zasluženo je pobjedila drugu momčad Fechenheima sa 3:2. Pogotke za Posavinu II su postigli Bojan Pupčević za 0:1 u 15. minuti te Patrik Pejić za 0:2 u 20. minuti. Nakon što se domaćin vratio i u prvom poluvremenu izjednačio na 2:2, Posavina je u drugom dijelu bila bolja i Anđelko Oršolić zabija za konačnih 2:3 u u 70. minuti.

Idući vikend igra samo prva momčad Posavine, a druga momčad je slobodna. U goste prvoj momčadi stiže SG Westend Ffm. Utakmica se igra u 14,30 sati.