Povratak i pogodak Ivana Hrskanovića za Croatiju Frankfurt nakon 22 mjeseca od ozljede

SG Praunheim – FC Croatia 0:4 (0:2)

Povratak i zgoditak ubojitog napadača Croatije Frankfurt Ivana Hrskanovića, koji se nakon teške ozljede koljena nakon 22 mjeseca ponovno vratio na teren, glavno je obilježje nedjeljne pobjede Croatie Frankfurt. Hrvatska momčad je novom važnom pobjedom na gostovanju u Praunheimu sve bliže osvajanju drugog mjesta i kvalifikacijama za ulazak u višu ligu.

Croatia je u vodstvo došla u 36. minuti kada Kristijan Zubac na dodavanje Mira Drlje postiže lijep zgoditak za 0:1. Na samom kraju prvog poluvremena Petar Bešlić pogađa mrežu domaćina na dodavanje Hrvoja Drlje.

Utakmica je odlučena u 52. minuti kada Miro Drlje znalački pronalazi kapetana Lažetu koji zabija za sigurnih 0:3. Trenutak u kojem su svi zapljeskali dogodo se u 88. minuti kada 22. godišnji napadač Croatije Ivan Hrskanović postiže zgoditak za 0:4. Bo je to prvi zgoditak ranije najefikasnijeg napadača Croatije koji je prije gotovo dvije godine doživio tešku ozljedu koljena. Hrskanovićev povratak i pogodak dolazi u pravo vrijeme u završnici prvenstva kada se Croatia bori za osvajanje drugog mjesta koje donosi kvalifikacije za ulazak u višu Kreisoberligu.

Sastav Croatije: Jurić, Bešlić, Lovrić, Zubac (od 72. min Hrskanović), Amanatidis, Andrić, Mario Lažeta, Soldo, Miro Drlje (od 70.min Mrkonjić), Hrvoje Drlje, Marić

Nakon što je slobodna u idućem kolu, koje se igra 09. travnja, iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 23.travnja protiv TUS Nieder-Eschbach na svom igralištu u Heddernheimu. Utakmica počinje u 15,00 sati. Iduću nedjelju,

SG Praunheim II – FC Croatia II 1:4 (0:2)

U odličnoj utakmici druga momčad Croatije je na gostovanju savladala drugu momčad Praunheima rezultatom 1:4. Prvi zgoditka za hrvatsku momčad je u 22. minuti postigao Rohwerder udarcem sa 17 metara. Na 0:2 povećava Božinović u 41. minuti iz jedanaesterca. Nakon što su domaćini smanjili u 55. min na 1:2 uslijedila su dva brzopotezna zgoditka Bassa u 63. i 68. minuti.

Sastav Croatije Frankfurt II: Ilić, Periša, Todorić, Mario Keleva, Duyar, Draguljić, Sičenica, Rohwerder, Božinović, Faluta, Tolušić. Još su igrali: Dylan Bass, Pravdić i Mario Majić.

Iduću utakmicu druga momčad Croatije igra u nedjelju, 09.travnja protim momčadi Fortune Frankfurt II u 13,00 sati na svom igralištu u Heddernheimu.

Fenix-magazin/SIM/Stanislav Konta/Foto:Mile Kelava